zazimovat bazen

Ako správne zazimovať bazén?

Bohužiaľ, leto je už pomaly, ale isto na konci a my sa musíme pripraviť na chladné, sychravé počasie. To isté platí aj pre záhrady, ktoré v tomto období musia určitým spôsobom prezimovať a jednoducho prežiť akékoľvek výkyvy počasia. Ak máte k tomu aj bazén, riaďte sa na základe nasledujúcich rád, vďaka ktorým ho zvládnete pripraviť na zimné počasie aj vy!

Kedy je správny čas na zazimovanie bazéna?

Pýtate sa, ako správne zazimovať bazén? V prvom rade sa treba riadiť podľa teploty vody, ktorá by mala byť v rozmedzí od 10 do 15°C, kedy je ideálny čas na zazimovanie. Dbajte na to, aby bola voda čistá, teda do úvahy neprichádzajú žiadne nečistoty, popadané listy či špina na dne bazéna! Snažte sa bazén dôkladne očistiť, trebárs pomocou bazénového vysávaču či ručnej sieťky.

Nezabudnite na špeciálny prípravok

Ďalším dôležitým krokom je zníženie hladiny vody, pričom do zvyšnej vody by ste mali vmiešať špeciálny prípravok určený na zazimovanie bazénovej vody, ktorý účinne bráni rastu rastlín či nepríjemných rias.

Pozor na plné hadice!

Nezabudnite odpojiť všetky hadice, a pozor na vodu v nich! Tú by ste mali v každom prípade vyliať, keďže zamrznutá voda v hadici môže spraviť poriadnu neplechu. Z filtrácie demontujte čerpadlo a taktiež ho zbavte zvyšnej vody.

Bazén zakryte

Posledným dôležitým bodom je zakrytie bazénu plachtou, čím zabránite znečisteniu vody či usadeninám prachu. Okrem toho tým zvýšite životnosť bazénu, keďže takýmto spôsobom je po celý čas chránený. Avšak, plachta by mala byť vyrobená z mrazuvzdorných materiálov, v opačnom prípade nebude plachta počas zimného obdobia spĺňať svoj účel a veľmi ľahko sa znehodnotí.

Ak by ste si s niečím predsa len nevedeli dať rady, neváhajte a poraďte sa so špecializovanou predajňou či servisom, kde vám skúsení pracovníci pomôžu zodpovedať akékoľvek vaše dotazy.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *