rýchle čistenie kobercov strojom Bratislava

Staré koberce nemusia do smetiaka. Hĺbkové čistenie Bratislava

Budem úprimná. Chceli sme žiť vo vlastnom dome, a tak sme sa museli zmieriť s jasným faktom, že kroky k takémuto bývaniu potrvajú o niečo dlhšie, tým skôr, že išlo o rekonštrukciu. Zdedený dom vychoval už niekoľko generác našej rodiny, takže si nesporne zaslúžil dynamickejší švih, osvieženie a premenu.

čistenie kobercov Bratislava

Architekt nám však odporučil, aby sme z domu celkom nevyhnali jeho dušu a prežité príbehy. Naznačil nám, žeby veci by len prospelo, keby sme prestavbu riadili citlivo k detailom a snažili sa šikovne skĺbiť minulé s budúcim. Iba na okraj. Dom mal už vyše sto rokov a vyžaroval skutočne zvláštne čaro, ktoré sa dalo sotva prehliadnuť.

 

Manžel sa s názormi architekta veľmi nestotožňoval a trvalo mu dosť dlho, kým sa našiel prijateľný kompromis. V jeho predstávach mali z domu ostať len obvodové múry, aby boli zachované proporcie z ulice, ale za týmito stenami mal vzniknúť moderný dom. Bola to skutočne dlhá a náročná diplomatická misia, ale napokon sme ho spojenými silami presvedčili o zmysluplnosti takého kroku a prestavba domu mohla začať.

 

 

Ten, kto má niečo podobné za sebou, mi dá určite za pravdu

 

strojové čistenie kobercov Bratislava Ten, kto má niečo podobné za sebou, mi dá určite za pravdu, že stavba na zelenej lúke je oproti rekonštrukcii staršej budovy, romantická prechádzka rozkvitnutým sadom. Raz ma privádzali do zúfalstva stavbári, inokedy úrady, potom ich vystriedal manžel. Bola to kalvária, najmä pokiaľ išlo o muža, lebo zmierený bol len naoko, takže často vybuchol a robil dusno.

 

Zásadný zlom priniesla až návšteva nášho architekta s jeho francúzskym kolegom. Ten šarmantný Francúz celý projekt vynášal do neba, doslova žiaril a fotil, chválil a obdivoval. Manžel sa síce tváril nezaujato, ale keď mal po mesiaci v rukách výtlačok časopisu, kde sa naša rekonštrukcia pozitívne prezentovala a snáď dávala i za vzor, nadobro a celkom otočil. Odrazu sa stal rytierom v lesklej zbroji a projekt hájil do úmoru.

 

Nechcem si rypnúť, ale v tom čase už bolo takmer hotovo, takže chváliť sa bolo čím. Dom bol naozaj pôsobivý, stavebne aj dizajnovo dokonale vyvážený v každom detaile a skutočne v sebe spájal minulé príbehy a naše očakávania. Bola som bezmála dokonale šťastná, až kým neprišli na pretras dva staré, veľké koberce.

 

Obidva boli po mojich starých rodičoch a žila som vedľa nich v podstate od detstva. Krásne, jemne dekorované, ručne tkané, farebne decentné. Manžel mi stručne a rozhodne oznámil, že tie príšery nasmeruje do smetiaka, lebo v novom dome pre ne miesto, žiaľ, nikde nevidí. Prvý a rýchly pohľad na tie dva pamätníky mu dával čiastočne za pravdu.

 

 

Roky pocivej služby sa kobercom uprieť nedali

efektívne čistenie kobercov Bratislava

Roky pocivej služby sa kobercom uprieť nedali. Farby ale stratili iskru, zosiveli a hebkosť bola zašliapaná kamsi do zeme. Starala som sa o ne naozaj poctivo, no asi to nestačilo. Zvíťazila však vo mne žena, vnučka, a tak trochu aj šetrnosť. Ktovie, možno tie koberce ešte pôjde zachrániť a v dome predsa len zaujmú čestné miesto. Muž moje argumenty nepočúval, ale nechal ma, aby som to ešte skúsila. Tou poslednou šancou preto boli odborníci, ktorí by ich mohli poriadne a kvalitne vyčistiť a vrátiť tým do hry.

 

Večer som teda sedela za kompom a hľadala na webe – medzi upratovacími firmami – takú, ktorá mi s mojou neľahkou úlohou pomôže. Bolo ich dosť veľa a ponúkali kadečo. Neznalý človek by možno skočil po prvej z nich, ale ja som bola, našťastie, vyzbrojená dávnejšou skúsenosťou.

 

Pred rokmi nám v byte čistila koberce istá firma, ktorej meno som už zabudla a používala extrakčnú metódu čistenia. Ten názov čistenia si pamätám, lebo páni boli na svou metódu očividne hrdí, a že vraj som si vybrala vážne dobre, a že budem spokojná a podobne. Žiaľ, opak bol smutnou pravdou.

 

Koberce sa mi sušili celé hodiny

Koberce sa mi sušili celé hodiny, keďže zostali poriadne mokré. Keď napokon vyschli, ostali na povrchu nepekné škvrny a fľaky. Firma sa voči námietkám a sťažnostiam tvárila ako mŕtvy chrobák a všetko váľala na veľmi zanedbaný stav kobercov, čudný materiál a štruktúru.

 

Aj preto som upratovacie firmy, ponúkajúce extrakčné čistenie zďaleka obchádzala. Hľadala som skrátka iný prístup, lepšiu technológiu, a hlavne – výborný výsledok. Spomedzi vybraných kandidátov som si zvolila jednu, ktorá sa mi pozdávala najviac. Ponúkala strojové hĺbkové čistenie, ktoré síce stálo o niečo viac, ale veľké množstvo pozitívnych ohlasov a poďakovaní od klientov rozhodlo.

efektívne čistenie kobercov Bratislava

Zamestnanci firmy A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie kobercov Bratislava,  prišli podľa dohody, teda na čas a v dobrej nálade. Z auta síce vyniesli stroj, ktorý u mňa žiadny úsmev nevzbudzoval, ale všetky obavy zo mňa spadli, keď začali s kobercami pracovať. Bolo zrejmé, že je to zohraná dvojka, ktorá má za sebou desiatky a stovky podobných prác. Každý ich pohyb prezrádzal, že tomu zložitému stroju, svojej práci i kobercom rozumejú.

 

Manžel sa na ich robotu chvíľu pozeral, a potom – trochu zbytočne – poznamenal, že ak to čistenie nevyjde, vôbec nič sa nestane a koberece poputujú rovno do kontajnera. Páni jeho poznámku ničím nekomentovali a sústredene pracovali ďalej. Ja som sa radšej ticho vytratila a ponechala obom zamestnancom priestor a čas.

 

 

Keď ma zavolali, že sú hotoví…

efektívne čistenie kobercov strojom Bratislava

Keď ma zavolali, že sú hotoví, bola som poriadne prekvapená. Predpokladala som, že im to potrvá oveľa dlhšie, a tak som ostala napätá, ako to všetko dopadlo. Asi to vyznie infantilne, ale pri pohľade na čisté koberce som snáď aj trochu zhíkla, čo oboch mužov z A SERVIS očividne pobavilo. No, nedalo sa inak. Tie dva koberce sa takmer znovu narodili. Nielenže vyzerali fakticky výborne, sviežo, hebko a pohodlne, ale ich farby naplno žiarili sytosťou a pôvodnou krásou.

 

Manžel sa odkiaľsi vynoril a stál mi za chrbtom. Vnímala som jeho mlčanie, no tvárila som sa, že tam nie je. To ticho spásne prerušil jeden z pracovníkov A SERVIS, keď obdiva koberce s nadšením pochválil a vyzdvihol ich filigránske vzory a prekrásnu ručnú prácu. Myslím, že to ani nijako zvlášť nepreháňal, lebo tie koberce boli po vyčistení vážne výnimočné a vskutku nádherné.

Ku mne sa v nich vrátil kus detstva a celý rad spomienok, ktoré ma spájali so starými rodičmi. Samozrejme, že obidva ostali v novom dome a získali svoje čestné miesta. Manžela o ich unikátnosti definitívne presvedčil náš architekt, ktorý pri pohľad na oba kúsky začal za ne ponúkať naozaj hriešne peniaze. Muž stroho odmietol a večer ma prekvapil hláškou, vraj je len dobré, že sme koberce nevyhodili, lebo rodinné striebro sa predsa musí zveľaďovať. Nekomentovala som radšej ani slovo.

čistenie kobercov strojom Bratislava Veľmi rada však okomentujem váš záujem o služby upratovacej firmy A SERVIS LIPKA. Ak si ju vyberiete, urobíte správne a výborné rozhodnutie, pretože patrí k úplnej špičke a jej profesionalitu a odbornosť oceníte s najvyššou mierou spokojnosti.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *