odstraňování plísní a řas ze zateplených fasád Praha 2

Černá plíseň, nepřítel vašeho domu a nejnebezpečnější plíseň vůbec. Odstranění, příčiny a prevence

Plísně mohou zeď poškodit nejen z estetického hlediska, ale přináší s sebou mnohem větší problémy. Mohou totiž způsobovat zdravotní komplikace a různá onemocnění, takže čím dříve se plísní víme jak odstranit plíseň Praha 2zbavíte tím lépe – jak odstranit plíseň.

Černá plíseň je shluk malých organismů, které můžeme najít v každém rohu našich domovů, včetně stropů, stěn, podlah a koberců. Malé netěsnosti a instalatérské chyby mohou vést k plísním, protože se tvoří především ve vlhkém prostředí.

Když se v rukavici dotknete černé plísně, můžete mít pocit, že se dotýkáte něčeho kluzkého. Černá plíseň nemusí být zbarvená vždy černě, existují i zeleno-žluté druhy. Má velice výrazný zápach. Někdy je ji těžké vidět, ale když se u někoho z rodiny začnou vyskytovat dýchací obtíže nebo alergické reakce. Je dobré pořádně zkontrolovat dům, na vině může být černá plíseň.

 

 

Jakmile se černá plíseň vyskytla u nás…

 

Jakmile se černá plíseň vyskytla u nás, neváhali jsme a hledali na internetu informace, které by nám mohly v boji s plísní pomoct. Dozvěděli jsme se, že bychom plíseň neměli nikdy seškrabávat víme jak odstranit plíseň ze zateplených fasád Praha 2na sucho, protože by se mohla dostat do vzduchu. Našli jsme mnoho doporučení na koupi různých dezinfekčních prostředků nebo přírodních dezinfekcí jako jsou tea tree olej, ocet, citrusová jádra, borax, amoniak, peroxid vodíku a další. Hodně z toho jsme vyzkoušeli, ale bohužel nic dlouhodobě nezabíralo.

Hledali jsme způsob jak odstranit plíseň v bytě navždy. Nakonec nám s tím pomohla firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. Její technici nám řekli, že se nejprve musí odstranit plíseň z povrchu stěny. Dělali to samozřejmě na mokro, použili na plíseň kyselou chemii, která je sice agresivní, ale proti plísním vám nic šetrného nepomůže. Místa, odkud plíseň odstraňovali, ošetřili LSG – D dezinfekcí, která na rozdíl od běžně prodávaných dezinfekcí má skutečné výsledky a působí dlouhodobě.

Potom bylo zapaotřebí odstranit i volně se pohybující spory, k tomu technici využili průmyslový vysavač a ještě jednou LSG – D dezinfekci, kterou tentokrát nanesli na všechny vodorovné plochy.

Byli jsme varováni, že pouhé odstranění plísně nepomůže, jelikož u nás vznikla plíseň v důsledku kondenzační vlhkosti. Kterou jsme zapříčinili častým vařením, praním a sušení prádla, nedostatečným vytápěním místností a nevětráním. Apelovali na nás technici, abychom se snažili vlhkost snížit a častěji a důkladně větrali a místnosti dostatečně vytápěli.

jak odstranit plíseň Praha 1Aby se u nás vlhkost opravdu nezvyšovala, aplikovali nám na závěr LSG protiplísňový nátěr se schopností nepropouštět vlhkost do stěn. Stěny od té doby udržujeme opravdu suché a plísní jsme se definitivně zbavili.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *