jak odstranit plíseň Praha 2

Čištění plesnivých spár a těsnění ve sprše. Odstranění plísní Praha

Pórovitý charakter malty a konstantně vlhká místa ve sprchových koutek poskytují plísním ideální místo pro jejich růst a šíření. Čištění, likvidace a odstraňování plísní je velice důležité pro  jak odstranit plíseň Praha 3udržování zdravého domova pro rodinu i domácí mazlíčky – jak odstranit plíseň.

Mnoho lidí vidí černou ošklivou plísně ve svém sprchovacím koutě a nevěří, že by to mohl být vážný problém. Což už nemůže být dále od pravdy. Plísně, které vidíte, jsou jen jejich viditelné projevy na vnější části stěny. Co se ale děje hluboko uvnitř ve zdech, může být mnohem vážnějším problémem. Myslete na viditelné plísně jako příznak hlubších problémů uvnitř stěn.

Hodně problémů může vzniknout v důsledku vstřebávání vody do spár mezi kachličkami ve sprchovém koutě. Ve stěně se udrží vlhkost, která se stává domovem toxických plísní, což je skutečný problém, který může způsobovat vážné zdravotní problémy rodině a domácím mazlíčkům.

Toxická plíseň může u některých lidí vyvolávat bolesti hlavy, alergie, prochladnutí atd. Proto, když uvidíte, že se černá plíseň začíná tvořit ve sprše, je nutné rychle zakročit a plísně se zbavit.

 

 

První věc, kterou je nutné udělat…trvalé odstranění plíseně a řas ze stěn Praha 2

 

První věc, kterou je nutné udělat jak odstranit plíseň, je snažit se přijít na to, proč se plíseň vytváří. S tím mi pomohli technici firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., které jsem si přizval, aby mi pomohli plíseň z koupelny odstranit. Prohlédli si koupelnu a objasnili mi, že se u nás plísně vytváří proto, že je v místnosti nadprůměrná vlhkost, která je způsobena kondenzací velkého množství vodních par vzniklých při sprchování.

To byla dobrá zpráva, protože další možností mohla být vlhkost ve stavebních konstrukcích a to by byl problém, který by se řešil dost složitě. Ne, že by práce, kterou technici v mé koupelně museli odvést, byla jednoduchá, ale určitě to bylo lepší, než se uchylovat ke stavebním úpravám.

Technici firmy mohli postupovat tak, jak jsou zvyklí. Nastříkali plísně kyselou chemií, takto se daly plísně bezpečně na mokro odstraňovat. Na místa zasažená plísní nanesli LSG – D dezinfekci. Jediný přípravek, který likviduje plísně spolehlivě a dlouhodobě. Nestačilo však odstranit plísně jen ze stěny. Aby měla tato práce smysl, musely se odstranit i volně se pohybující spory, které se zpravidla pohybují volně po místnosti a mohou se rozrůstat a způsobit další napadení stěn.

V další fázi se s použitím průmyslového vysavače odsávaly volné spory z podlahy, stěn a dalších předmětů. Konečnou likvidaci volných spor zajistilo nanesení LSG – D dezinfekce na vodorovné povrchy.

Odstraňování plísně Praha 3Nechtěli jsme, aby se plísně opět objevily, jakmile se zvýší vlhkost v koupelně. Mohli jsme se sice snažit důkladněji větrat a tím vlhkost minimalizovat, ale není to vždy ta nejspolehlivější metoda. Proto jsme si na závěr nechali nanést ještě LSG protiplísňový nátěr. Ten má schopnost „uzavřít“ ošetřenou plochu tak, že do ní vlhkost nepronikne, ale může z ní unikat ven.

Nátěr funguje spolehlivě, ani při vyšším výskytu vodních par ze sprchování se plísně neobjevily, stěny zůstávají suché.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *