jak na plíseň ze zateplených fasád Praha 4

Jak odstranit plíseň z okolí oken a stěn. Odstranění plísní, analýza příčiny a prevence

Buďme upřímní, nikdo nechce žít společně s plísněmi a houbami ve svém domě. Je to ovšem problém, který je těžké ovládat. Objeví se nečekaně a šíří se rychle, někdy i bez toho, abyste to věděli. Zbavit se plísní může být náročné, především když nezakročíte včas nebo když nemáte potřebné vědomosti o svém protivníkovi.

jak odstranit plíseň Praha 4Mezi nejčastější místa, na kterých můžete plísně najít, jsou okolí oken a stěny. Je to proto, že se plísně živí materiály bohatými na celulózu, jako je dřevo a sádrokartonové desky. Jakmile se vlhkost v objektu zvýší, je možné plísním předejít, jestli začnete s důkladným a okamžitým vysušováním ploch. Přečtěte si několik tipů a nápadů, které vám pomohou odstranit ohnisko vzniku plísní a váš dům bude čistějším a zdravějším místem k životu.

 

 

Nejdůležitější věcí…

 

Nejdůležitější věcí na zapamatování je při odstraňování plísní nosit ochranný oděv a vybavení. Dlouhodobé vystavení plísním a jejich vdechování způsobuje zdravotní problémy.odstraňování plísní ze zateplených fasád Praha 4 Při odstraňování plísní je nutné nosit gumové rukavice společně s ochrannými brýlemi případně maskou, aby se nepřicházelo do styku s plísní a plísňovými sporami ve vzduchu. Nezapomeňte, že plísňové spory jsou malé a mohou se lehce pohybovat vzduchem. Buďte tedy opatrní při manipulaci s plísní kontaminovanými materiály.

Nejlepší jak odstranit plíseň je však vyhledat odbornou pomoc, aby se zabránilo poškození vašeho bytu a náklady na odstraňování plísní se nevyšplhaly do závratných výšek.

Správná firma by vám měla být schopná vysvětlit příčinu vzniku plísní, plísně odstranit a provést opatření, které zabrání opětovnému výskytu plísní. Nám se vyplatilo obrátit se na A SERVIS LIPKA, s.r.o. Plísně nám zamořily stěnu v kuchyni v okolí oken. Neuměli jsme si s tím poradit. Nastříkali jsme plísně savem, ale to nevyřešilo problém na moc dlouho, bylo zřetelné, že stěny odstraňování plísení a řas z fasád Praha 4zůstávají vlhké, a i nám bylo jasné, že je jen otázkou času, kdy se plíseň znovu objeví. A opravdu, vůbec to netrvalo dlouho.

Technici firmy nám vysvětlili, že savo a podobné prostředky jsou velice neúčinné, působí krátkodobě a jsou jen na efekt. Dále nám řekli, že důvod výskytu plísní v našem bytě je vysoká vlhkost způsobená provozem v kuchyni. Častým vaření vzniká velké množství vodních par, které na stěnách kondenzují, ty vlhnou a jsou pro plísně příjemným domovem.

 

 

Ze všeho nejdříve bylo nutné…

 

Ze všeho nejdříve bylo nutné plísně odstranit. Na to se musí jít opatrně, protože špatný postup by mohl zapříčinit další rozmnožení plísní po místnosti. Technici firmy naštěstí dobře věděli, že plísně je nutné odstraňovat na mokro, aby nehrozilo jejich další rozšiřování. Mechanickým odstraňováním se zbavili plísní ze stěny, stěnu ošetřili LSG – D dezinfekcí, což je vysoce účinný přípravek, který působí dlouhou dobu a spolehlivě ničí plísně i jejich zárodky.

V dalším kroku technici vysáli podlahu, všechno zařízení a předměty v místnosti a stěny. Vysvětlili nám, že to dělají pro to, aby zlikvidovali volné spory, které nejsou vidět a mohou být roztroušeny různě po místnosti. I přes to, že použili výkonný průmyslový vysavač, nemohl zajistit stoprocentní zlikvidování spor, a proto přišla ještě jednou řada na LSG – D dezinfekci, která se aplikovala na veškeré horizontální plochy.

odstraňování plísení a řas ze stěn Praha 4Plísní jsme se tedy zbavili, ale bylo nutné podniknout ještě něco, aby se plísně po určité době se zvýšenou vlhkostí zase neobjevily. A SERVIS má k dispozici geniální LSG nátěr, ten dokáže zabránit vlhkosti, aby prostupovala do stěn. Vlastnosti tohoto nátěru dokáží na ošetřeném povrchu vytvořit vrstvu, která povrch ochrání a vlhkost do něj nepropustí. Když se nyní ošetřených zdí dotkneme, nejsou vůbec vlhké a plísně už o naše stěny zájem nemají.

 

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *