trvalé odstranění plíseně ze stěn Praha 6

Plísně v bytech a domácnostech. Jak je odstranit a jak předjít jejich výskytu a novotvorbě

Zvýšený výskyt plísní v okolním prostředí zvyšuje možnost jejich výskytu v bytech a domácnostech. Plísně k životu nepotřebují mnoho, jsou nenáročné na živiny, daří se jim ve vlhkém prostředí, nepotřebují ke svému růstu světlo. Díky svému enzymatickému vybavení využívají jako zdroje živin nejrůznější materiály, tedy nábytek, podlahové krytiny, omítky, zdivo, sklo či dlaždice, které jsou znečištěné organickými zbytky. Plísně rostou v širokém teplotním rozmezí, jsou schopné si vhodně upravit pH substrátu, ve kterém rostou – jak odstranit plíseň.

trvalé odstranění plíseně ze stěn Praha 10A jak plísně vypadají? Plísně jsou viditelné jako různobarevné porosty, mohou být bílé, zelené, krémové, žluté, modré, černé nebo šedé, záleží na druhu plísně. Zbarvení je způsobené pigmentem, zbarvené jsou také spory.

Základ těla plísní je tvořen houbovým vláknem (hyfa), které se složitě rozvětvuje v podhoubí (mycelium). Z rozmnožovacích orgánů, které z mycelia vyrůstají, se uvolňují výtrusy (spory). Spory jsou lehké a velice snadno se uvolňují a kontaminují další předměty v prostoru. Ze spory klíčí vlákno, které se v příznivých podmínkách rozroste v hyfu. Plísně se také šíří rozrůstáním hyf a jejich úlomků.

A jak mohou plísně škodit? Kromě toho, že plísně poškozují byt a jeho zařízení, mohou vážně ohrozit i zdraví lidí. Spory, které jsou uvolňované z plísní do ovzduší, vyvolávají u citlivých jedinců alergii, která se nejčastěji projevuje jako průduškové astma nebo alergická rýma. Konzumace plesnivých potravin přináší riziko otravy plísňovými jedy (mykotoxiny).

K příčinám výskytu plísní v bytech se především řadí zvýšená vlhkost objektu. Kdy dochází k narušení rovnováhy mezi zdrojem a odváděním vlhkosti, taky je narušené

jak odstranit plíseň Praha 7

vnitřní klima budovy. Nejčastějšími příčinami vlhkosti bývá zatékání dešťové vody, vystupování zemní vlhkosti a zatékání sanitárních instalací.

Vlhkost, která je způsobena činností uživatelů (vaření, sprchování, praní, sušení prádla) se projevuje především v menších prostorech v souvislosti s nedostatečným větráním (koupelna, kuchyň). Vlhkost prostředí může negativně ovlivnit nadměrný počet květin a velká vodní plocha v prostoru (akvárium).

A jak tedy výskytu plísní zabránit? jak odstranit plíseň.

Především je důležité vytvořit prostředí, ve kterém plísně nemají šanci. Toho se dá dosáhnout dostatečným přirozeným vyschnutím novostaveb ještě před jejich uvedením do provozu, volbou jak odstranit plíseň z fasád Praha 10vhodného tvaru stavby (střecha, která zajistí rychlý odvod vody). Dobře vybudovanou hydroizolací a drenáží budovy, údržbou střešní krytiny, okapů a dešťových svodů. Pomáhá také zakrytí komínů, udržování funkčnosti kanalizace, pravidelná kontrola ústředního topení a vodovodních baterií (těsnost kohoutků), rychlá oprava závad vzniklých v rozvodech, instalace účinného odsávacího zařízení v kuchyni a koupelnách.

Velice důležitým faktorem, který zabraňuje růstu plísní, je větrání. Větrat je zapotřebí pravidelně a dostatečně intenzivně. Výměna vzduchu probíhá i přes škvíry oken a dveří, přesto při instalaci některých typů plastových oken a těsnění je potřebné myslet na změněné podmínky a větrat častěji. Místnosti bez oken se skříněmi vestavěnými do stěny je potřeba vybavit větracím systémem.

 

 

Pro odstranění plísní…

 

Pro odstranění plísní se používají protiplísňové přípravky, které jsou účinné jen zdánlivě. Většinou obsahují chlór, který má bělící schopnost. Takže místo zasažené plísní vybělí, plíseň se na určitou dobu stáhne do povrchu napadeného materiálu a za určitou dobu se opět objeví. Jako nejúčinnější se v boji proti plísním ukázala činnost A SERVISU LIPKA, s.r.o., který používá výhradně LSG – D dezinfekci s dlouhotrvajícím účinkem. Je to jeden z mála přípravků, který plísně skutečně likviduje.

jak odstranit plíseň ze stěn Praha 10Práce na odstraňování plísní jsou v podání techniků A SERVISU opravdu precizní. Nenechávají nic náhodě, vše vykonávají velice pečlivě. Plísně odstraňují tím způsobem, že je nastříkají kyselou chemií, aby je pak mohli na mokro mechanicky odstraňovat bez rizika jejich dalšího přenosu. Na napadená místa se nanese výše zmíněná LSG – D dezinfekce.

Jelikož se v prostoru, ve kterém se rozrostly plísně, musí nutně vyskytovat i uvolněné plísňové výtrusy, je nezbytné odstranit i je. Není to jednoduchá práce, technici firmy pro jejich odstranění používají na stěny, podlahy i věci v místnosti průmyslový vysavač. Ten ale spory nemusí zlikvidovat dostatečně, proto se opět použije LSG – D dezinfekce. Se kterou se pečlivě přetřou všechny horizontální povrchy, na kterých mohly spory ulpět.

V boji s plísněmi není důležité jen jejich odstranění, ale také prevence. Kromě zjištění a odstranění příčiny vzniku vlhkosti je vhodné napadené plochy ošetřit LSG nátěrem, který velice účinně zabraňuje pronikání vlhkosti do ošetřených povrchů. Jestliže stěny zůstanou suché, plísně se na nich vytvářet nebudou.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *