Odstraňování plísně Praha 3

Jak je to s teplotou, vlhkostí a plísní a jejich odstranění a prevenci

Abyste se doma cítili příjemně, nemůžete mít v bytě vysokou ani nízkou vlhkost. Nejvhodnější teplota pokoje je 18-21 °C. Nejvhodnější relativní vlhkost vzduchu je 45-55 %. Vlhkost nad 60 % podporuje množení zárodků plísní a mikroorganismů, které dokáží vyvolat alergie, astma nebo také infekce dýchacích cest. Oproti tomu velmi suchý vzduch (pod 35 %) způsobuje vysušení očí a sliznic, později dráždivé reakce až zahlenění, bolení hlavy a krku.

Vlhkost v domě, jak postupovat při odstranění plísně ze stěn

Vlhký vzduch se hůře zahřívá, studený vzduch zvenčí se při zahřátí stává suchým a spotřebuje na ohřátí méně tepla než vlhký vzduch. Teplý vzduch pohlcuje mnohem více vody než studený. Zateplili jste, máte plastová okna a špatně se vám dýchá?

Je to právě tím, že…

Je to právě tím, že jste zateplili, byt je proto neprodyšný. Staré stěny mohly „dýchat“, sály vlhkost ze vzduchu v místnostech, vlhkost se vsákla do stěn a vítr ji dále odfoukal z povrchu ven, samozřejmě za cenu tepelných ztrát. Stará dřevěná okna profukovala, vzduch cirkuloval. Jestliže jste zateplovali nedávno, nezapomínejte na to, že byt může vlhnout nebo také plesnivět, jestliže jste zapomněli na větrání!

Ochrana proti plísním

Každý člověk do svého okolí vydechuje kromě dalšího i vodní páru a oxid uhličitý, je nutné tyto látky z obytných místností odstraňovat. Za den člověk vypotí a vydýchá 1 až dva litry vody. Když je vzduch ochlazovaný, tak relativní vlhkost časem dosáhne svého maxima 100 %. Jestli se vzduch ochlazuje i dále, tak vodní pára nahromaděná ve vzduchu začne kondenzovat a vytvářet mokré plochy na chladnějších místech. Při teplotě vzduchu 20°C a relativní vlhkosti 65 % začne vzduch kondenzovat a vytváří se kapky vody na stropě a stěnách, které jsou chladnější. To může vést k tvorbě plísní a následným zdravotním problémům.

Proč nám stěny vlhnou a poté plesniví? Vlhnou a plesniví místa, jejichž teplota je nižší než rosný bod. Plísně se zakořeňují tam, kde je vlhko. Co se s tím dá dělat? Jak odstranit plíseň. Protože plísně nesnášejí sucho a proudění vzduchu, řešením může být snížení vlhkosti nebo zvýšení teploty. Snížení vlhkosti je ta levnější varianta. Dále se doporučuje větrat. Krátkým účinným větráním v zimě můžete ušetřit peníze za teplo. Studený vzduch, který dovnitř přichází při větrání, se zahříváním mění na suchý. Suchý vzduch se ohřívá rychleji než vlhký, proto se krátké, ale pořádné větrání vyplatí mnohem víc než pozvolné.

Jak zničit plíseň?

Co si ale počít s plísněmi…

Co si ale počít s plísněmi, které se už v bytě zabydlely? Nejlépe si s nimi poradí kvalifikované firmy. Velice dobře se osvědčil A SERVIS LIPKA, s.r.o.. Odstraňování a prevenci plísní v bytech a domech zvládá velice efektivně. Technici této firmy se dokáží postarat o stěny napadené v jakémkoli rozsahu. Nanášejí na plísně kyselý chemický roztok, který zamezí jejímu dalšímu rozšiřování, na mokro je možné plísně bez rizika odstraňovat.

Prvním trumfem A SERVISU je LSG dezinfekce, která se nanáší na postižené a očištěné plochy. Likviduje všechny mikroorganismy. Je velice účinná a působí dlouhodobě. Podlahy, stěny i zařízení v místnosti se poté vysají průmyslovým vysavačem, aby se odstranilo co nejvíce plísňových spor rozprostřených po místnosti. Jejich důkladnou likvidaci zajistí opětovné použití LSG – D dezinfekce, kterou se vytřou vodorovné plošky, spory jsou tak spolehlivě zlikvidovány.

Dalším esem této firmy je vysoce účinný LSG nátěr. Povrch, na který je tento nátěr nanesený, je detailně ochráněn před vlhkostí. Vlhkost nemá šanci do stěny proniknout. A jelikož se nevytváří vlhké pro plísně příjemné prostředí, nevznikají ani plísně.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *