okna beze šmůh Bratislava

Umývanie okien a impregnácia skiel v domácnosti aj vo firmách v Bratislave

Anička

Nie je to tak dlho, čo sme sa presťahovali. Predtým mi stačilo, keď som umývala okná tak 1x ročne, ale tu už po pár mesiacoch vyzerali tie okná otrasne a nebolo cez ne skoro vidieť. Bývame totiž na hlavnej ulici, takže tadiaľ prejde denne množstvo áut a autobusov a trolejbusov. Ono sa to nezdá, ale pekne sa tam práši. Bola som z toho celkom nešťastná, že budem musieť umývať okná každú chvíľu – umývanie okien Bratislava.

umývanie okien Bratislava

 

Raz k nám prišli…

Raz k nám prišli na návštevu známi a ukazovala som to kamarátke a posťažovala som sa jej, že teraz budem otrokom okien. Ona mi ale poradila, nech sa na to vykašlem. A objednám si profesionálny upratovaciu firmu na umývanie okien. Že ona z umývania okien už tiež vyrástla a je to oveľa pohodlnejšie. Tak som si povedala, že to naozaj nie je zlý nápad a poobzerala som sa na internete po nejakej tej upratovacie firme na umývanie okien.

Na internete je toho naozaj veľa, tak som si začala čítať, čo ktorá firma ponúka a hlavne som porovnávala aj ceny za tie služby. Zaujala ma ponuka od firmy A SERVIS LIPKA, s. r. o., umývanie okien Bratislava,  ktorá ponúka umývanie okien. A hlavne leštenie okien bez leštiacich prostriedkov. A pritom výsledok týchto umytých okien je naozaj perfektné, aspoň podľa recenzií a fotodokumentácie na ich webových stránkach.
 

Na centrále som si dohovorila termín…

 

ako odstranit šmůhy na okne BratislavaNa centrále som si dohovorila termín umývanie okien na víkend, pretože som cez  týždeň  vyťažená neskoro do noci. S termínom na víkend nemali najmenší problém, takže som sa tešila, ako to bude prebiehať a hlavne na ten výsledok. Cez víkend prišli pracovníci firmy a najskôr si prezreli priestory, koľko vlastne okien ich čaká. Pustili sa najprv do umývanie rámov, parapetov a kľučiek, takýto postup majú vždy, keď umývajú okná.

Nedalo mi to a musela som ich po očku sledovať. Ako náhle poumývali všetky nesklenené plochy, tak sa pustili do umývania skiel. Najskôr ich umývali čistou stierkou na sklo a potom sklo zotreli stierkou s kvalitnou gumou. Po dôkladnom preschnutí začali okná leštiť na sucho čistou bavlnenou  plienkou. Hovoria tomu trik suchého leštenia, ktorý by nebol tak  účinný, keby na leštenie použili práve tie leštiace prípravky, ktoré, bohužiaľ, pôsobia lepivo. A tým na seba viažu prach a nečistoty a vďaka tomu vznikajú na oknách viditeľné šmuhy a ťahy po leštení.
 

Nakoniec sa ma ešte spýtali…

 

Nakoniec sa ma ešte spýtali, či nemám záujem o tzv. nano impregnáciu skiel. Týka sa to teda len vonkajšej strany skiel, pretože to pôsobí len v otvorených priestoroch, kde fúka vietor a prší. Je to hydrofóbna impregnácia, ktorá pri znečistení vytvára guľôčky. A odstraňuje tak prach zo sklenených povrchov, práve keď napríklad zafúka vietor alebo to jednoducho umyje dážď. Tým pádom vydržia okná dlhšie čisté.

Neverila by som, že sa môžu okná bez leštiacich prípravkov tak lesknúť a že je efekt leštenie na sucho taký účinný. Skúsenosťami sa proste človek učí. Som rada, že som si nechala urobiť aj tú impregnáciu skiel, pretože na ňu poskytuje firma záruku 2 roky s tým, že životnosť môže byť aj 6 rokov. Je to už viac ako pol roka a okná zatiaľ vyzerajú skvele. Týmto by som chcela firme A SERVIS veľakrát poďakovať za ich perfektne odvedenú prácu. A ich služby veľmi rada odporučím ďalej.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *