jak odstranit skvrny z matrací Praha 2

Hloubkové dezinfekční čištění koberců v Praze 2

Čištění koberců Praha 2, zajišťuje úklidové služby mnoha významným zákazníkům nejen v soukromém sektoru, ale také ve firemním. Od roku 1999 působíme na celém území České republiky a nyní také v Německu, Rakousku a ve Slovenské republice, kde jsme vytvořili pobočky, abychom byli našim zahraničním zákazníkům po ruce. Nabízíme službu čištění koberců strojovou metodou, kterou označujeme za nejspolehlivější.

Za dobu, kterou působíme na trhu úklidových služeb, jsme vyzkoušeli mnoho jiných metod na vyčištění koberce a můžeme říct, že žádná nás nepřesvěd

čištění koberců Praha 2

čila o její spolehlivosti, takže jsme hledali možnosti jiné a spolehlivější a nalezli jsme strojovou metodu. Tato metoda není levná, a to proto, že čištění koberců naší metodou trvá déle, ale také zde nechybí mechanický proces kartáčování. Kartáčování je pro dokonalé a hloubkové vyčištění koberce velmi důležité, protože jiným způsobem nelze hloubková znečištění odstranit.

Při využití levných metod kartáčování chybí, to je důvod proč nejsou tak účinné. Mnoho firem stále nabízí extrakční metodu a považuje ji za kvalitní, ale má řadu nevýhod. Zaprvé je nevýhoda krátké působení chemie, která je smíchaná s vodou aplikována do koberce pomocí extraktoru, který obsahuje přímé odsávání a hned v zákrytu za tryskou vstřikující roztok. Extraktor koberec ale dokonale nevysuší, a to způsobuje po zaschnutí fleky a mapy na koberci, protože se nečistoty při postupném prosychání koberce, stále rozpouští. Takové fleky je velmi obtížné odstranit, někdy to může být i nemožné, pokud se použije špatná a levná chemie, koberec může zůstat tzv. zapraný.

 

 

To je jeden z důvodů, proč nechceme tuto metodu nabízet…

 

To je jeden z důvodů, proč nechceme tuto metodu nabízet a zcela jsme od této metody čištění koberců ustoupili. Jediná výhoda je ta, že je levná a vyčištění koberce nezabere tak dlouhou dobu. Dále jsme vyzkoušeli metody – čištění suchou pěnou, kdy je aplikována pěna na koberec a následně ceník čištění koberců Praha 1odsáta a také jsme vyzkoušeli metodu parní. Výhoda suché pěny je bezpečné použití na koberce z přírodních materiálů, a to zejména na bavlněné a perské koberce. Na takové koberce nemůžeme použít strojovou metodu, protože by je mohla poničit.

U čištění strojovou metodou je velmi důležité kartáčování, které veškerým zmíněné metody postrádají. Náš postup je takový, že naneseme do koberce chemii BOSCH RTS 80 a necháme ji několik minut pracovat. Po dobu působení navazuje perfektně nečistoty ze struktury koberce a postupně je rozpouští, aby bylo jejich kartáčování jednodušší. Zajistí i dezinfekci koberce, která je dobrá zejména pro alergiky. Dezinfekcí je zajištěno odstranění roztočů a škůdců, kteří vyvolávají různé alergie. Po pár minutách působení chemie kartáčujeme koberec kotoučovým strojem GHIBLI na povrch a vytvoříme z chemie pěnu.

Kotoučový stroj je osazen 12 cm dlouhými a velmi měkkými štětinkami, které je důležité zmínit. Z toho důvodu, že u nás mnohdy objednávají čištění koberců zákazníci, jež mají koberce velmi silně znečištěné. Někdy jsou na koberci zatvrdlé nečistoty, ale zákazník se nemusí obávat z poškození vláken koberce, díky štětinkám. Tímto strojem dokážeme mnohdy vyčistit koberce, které by bylo lepší spíš vyměnit. Výměna ale není nic jednoduchého a jsou s ní spojené vysoké finanční náklady a také časová náročnost.

 

 

Zvláště pokud čistíme koberce v provozovnách…

 

Zvláště pokud čistíme koberce v provozovnách, kde jsou jako kanceláře nebo v restauracích. A také v obchodních centrech, školách a úřadech, tak je zapotřebí provozovnu vystěhovat. Se stěhováním je spojeno i jisté časové omezení. Po hloubkovém vykartáčování koberce odsáváme pěnu utvořenou díky stroji a chemii vysoce výkonným vysavačem. Náš speciální vysavač je velmi díky tří motorům a také úzké štěrbinové hubici. Ta odsaje veškeré vykartáčované nečistoty spolu s přebytečnou vlhkostí, kterou způsobila chemie BOSCH RTS 80. I přes to, že koberce vysajeme je nutné nechat koberec několik hodin odpočívat, aby důkladněji doschnul bez zanášení nových nečistot.

jak odstranit skvrny z koberce Praha 2Čas odhadujeme na 2 – 3 hodiny, a je třeba s tímto časem počítat. Z důvodu toho, že provádíme čištění koberců v domácnostech. Ale i v obchodních domech, restauracích, nemocnicích, školách, úřadech a kancelářských prostorách, je třeba neomezit provoz. Proto nabízíme naši flexibilitu, kdy si sám zákazník určí čas vyčištění jeho koberce, kdy se mu to hodí. Vyčištění koberců vysoké rozlohy provádíme ve skupinkách. To zajistí, že vše do otevírací doby stihneme nebo je možnost ta, že čištění rozdělíme na několika denní etapy. Důležité je zákazníka v žádném případě neomezovat v jeho činnosti. Doporučujeme o koberce důkladně pečovat a je vhodné je čistit i 1x – 2x do roka, zvláště na vysoce frekventovaných místech. Je tak zaručeno, že se koberce neponičí a špína se do nich nezapustí natolik, aby odstranění bylo nemožné nebo velmi složité.

Nevyčistíme-li koberce my, tak s žádnou levnější metodou to nezvládne žádná jiná firma. Žádná jiná účinnější metoda, než strojová metoda, zatím na trhu úklidových služeb neexistuje. Strojovou metodou zajišťujeme i čištění podlah, které má ale několik rozdílů oproti čištění koberců. Hlavním rozdílem je čištění pomoci několika různých druhů chemií. Ty se liší podle agresivity, kterou vynakládá na znečištěnou podlahu. Čistíme tyto druhy podlah – marmolea, linolea, kamenné a mramorové podlahy, lité a betonové podlahy či dřevěné a plovoucí podlahy. Každá ze zmíněných podlah se skládá z jiného materiálu a o ten je třeba pečovat se zvláštní opatrností.

 

 

Naši pracovníci jsou důkladně proškoleni

 

Naši pracovníci jsou důkladně proškoleni o použití chemií, proto se nemůže stát, že by podlaha byla poškozena při čištění našimi pracovníky. Chemii jak odstranit skvrny z čalounění Praha 2je důležité nechat několik minut působit, aby dokonale rozpustila nečistoty ve spárách a struktuře podlahy. Zbavíme tak podlahu nejen nečistot, ale i škodlivin či škůdců. Škodliviny se objevují zejména po rekonstrukcích či stavbách, protože se po takových pracích objevují cementové a vápenaté závoje. Tyto agresivní nečistoty čistíme speciální kyselou chemií značky KRANZLE, jejíž použití ale není možné na podlahy z ušlechtilých materiálů.

Na mramorové a kamenné podlahy používáme speciální chemii a čištění mnohdy opakujeme, dokud není podlaha perfektně vyčištěna. Po době působení chemie i spolu s nečistotami kartáčujeme jednokotoučovým strojem.

 

 

Nástavce….

 

Oproti čištění koberců zde využíváme dva různé nástavce dle druhu čištěné podlahy – držák padů na hladké povrchy a silonový kartáč na strukturované povrchy. 40 kilogramová váha stroje zaručí potřebnou zátěž při čištění. Pokud je i 40 kilogramová váha malá, použijeme 15 kilogramové závaží, které lze přidělat na jeho hlavu. S 55 kilogramy dokážeme již odstranit cokoliv a dokázali jsme zrenovovat mnoho podlah, u kterých zákazníci předpokládali výměnu za novou podlahu.

jak odstranit skvrny z perského koberce Praha 2Zbylou chemii a vykartáčované nečistoty odstraníme vysavačem s úzkou štěrbinovou hubicí a chemii zneutralizujeme čistou vodou. Vodou setřeme povrch podlahy a můžeme podlahu označit za vyčištěnou a použitelnou. Abychom zajistili eliminaci poničení podlah, zvláště ve veřejných prostorách, nabízíme k vyčištění podlahy, ale i na nové podlahy, voskování podlah.

Voskem německé značky podlahu zakonzervujeme a díky ochranné vrstvě ji není možné poničit, poškrábat a také se velmi snadno udržuje při klasickém mytí. Výhody vosku jsou i takové, že má protiskluzový efekt, který je taktéž vhodný do veřejných prostor. Z vnějšku se zanáší voda z venku či sníh a na takových podlahách je vysoké procento uklouznutí a poranění uživatelů. V domácnosti je protiskluzový efekt také velmi dobře využitelný, pokud má náš klient děti, které běhají po domě či bytě a hrají si, mohly by se poranit, či podlahu zničit. Životnost vosku je bezmála 1 rok od aplikace a s tím souvisí i odstranění vosku z podlahy, který odstraní naši technici a na přání zákazníka aplikují nový. Nový vosk může nadále plnit svoji bezpečnou a ochrannou funkci vašich zákazníků, rodiny či návštěvníků.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *