hloubkové čištění koberců Brno Královo Pole cena

Profesionální dezinfekční čištění čalounění a koberců v Brně

Pro své zákazníky naše úklidová firma A SERVIS LIPKA, s. r. o., čištění koberců Brno,  zajišťuje strojové čištění koberců. Pro celou řadu našich zákazníků realizuje naše firma čištění koberců kotoučovým strojem a turbo vysavačem. Velká výhoda této metody je, že oba stroje jsou nezávislé a samostatné. Mechanické čištění, drhnutí, kartáčování koberce je prováděno za pomocí kotoučového stroje. Kotoučový stroj rotuje kartáčem pomalu. A postupně na čištěném místě a zde probíhá kvalitní vyprání a vyčištění koberce.

Přítlak 50 kg a rotace 140 otáček za minutu je systémově natolik účinný, ze čištění koberce jde do hloubky. A je vyčištěno každé vlákno koberce po celé své délce. Po mechanickém praní a čištění koberce vyhnanou špínu a nečistoty, které jsou vyneseny pěnou na povrch koberce,  vysáváme. Pro toto vysávání koberců, po mechanickém čištění koberce používáme druhý nezávislý stroj. Třímotorový velmi silný průmyslový vysavač Soteco Nevada 640.

čištění koberců Brno Královo PoleKvalita hloubkového čištění koberců v Brně spočívá právě v samostatném použití každého jednotlivého stroje. Je zde volitelnost délky operace čištění a následně regulovatelnosti síly sání. Toto dezinfekční, hloubkové čištění koberců kotoučem a tlakového sání není srovnatelné s dnes nejrozšířenější metodou extrakčního čištění koberců v Brně. Extraktor je stroj, který je zároveň vysavačem a čerpadlem, které vhání a stříká čistící chemický roztok. Tedy vysávací kobercovou hubicí stříká na koberec roztok a vysává současně. V tom spočívá jeho nevýhoda, čistící chemický roztok nepůsobí dostatečně dlouho. A prakticky je ihned vysáván štěrbinou, na jejíž hraně je právě umístěna rozstřikovací zóna od čerpadla. Dále zde chybí podstatně mechanická složka čištění.

U čištění je velmi důležité, kolikrát byl koberec čištěn a jaká chemie k tomuto byla použita. Pokud by předchozí čistící chemie nebyla kvalitní, koberec může být tzv. zapraný a další chemickou reakcí, při realizaci strojového čištění koberců. Může dojít k tomu, že koberce se nepodaří zcela kvalitně a s očekávaným výsledkem vyčistit.

 

 

Pravidelné strojové čištění

 

Pravidelné strojové čištění koberců v Brně doporučujeme našim stálým zákazníkům, kteří mají ve svých provozovnách, úřadech či institucích velkou frekvenci pohybu zákazníků nebo zaměstnanců, aby koberce nechávali vyčistit 1x až 2x za dva roky. Strojní čištění koberců Olomouc čištění koberců Brno Campusprovádíme strojovou metodou pomocí kotoučového stroje s rotačním kartáčem, velmi účinné čistící chemie Boesch Floorwash a silného třímotorového průmyslového vysavače.

Po naši odvedené práci Vám zůstane koberec čistý, dezinfikovaný, zbaven nežádoucího pachu, alergenů a všech nečistot.  Metoda strojového čištění je nejúčinnější a koberce, tak dokážeme zbavit i těch nejsilnějších nečistot. Zároveň příjemně oživíme celkový vzhled Vašeho koberce. Pozor ještě jednou zdůrazníme, nezaměňujte naše čištění kotoučem s extrakční metodou čištění koberce, která nemá účinnou složku rotace. Jak jsme již uvedli, čištění koberců extraktorem pouze stříká z hubice roztok na povrch koberce a následně ihned čistící medium vysává.

Nevzniká ani pěna a čistící reakce je pouze na povrchu koberce. Cena za čištění koberců v Brně extrakční metodou se pohybuje v ceně 15,- Kč/m2, je levnější, ale my jsme jej zcela vyřadili z našeho čistícího programu. Čištění koberců kotoučem je sice dražší 39,- Kč/m2, ale reklamace prakticky neexistují. Spokojenost s čištěním u zákazníků je nám odměnou. Což u extrakčního čištění koberců v Olomouci nebylo. Problém nastal, když vyčištěný koberec doschnul, plocha koberce zůstávala nejednotně vyčištěná, u jednobarevných koberců působí nejednotnost vyčištění zvláště viditelně. Zákazníci byli zklamaní.  Extraktor nemá takovou čistící sílu jako kotouč, a nepropere koberec důkladně.

 

Výsledky naši práce nás trápili…

 

I přesto, že jsme se maximálně snažili, měli jsme reklamace. Nakonec jsme objevili a přišli na popsanou metodu čištění koberců jednokotoučovým strojem a konečně jsme našli systém čištění  ze který se nemusíme stydět. Dnes víme, že dokonale vydezinfikujeme, propereme a vyčistíme všechny druhy koberců. Co nevyčistí jednokoutoč, nevyčistí v Brně ani parní čištění koberců, ani čištění koberců suchou pěnou, ani čištění koberců mokrou pěnou, ani čištění koberců aplikovanými sypkými čistícími prášky na čištění koberců. V Brně používáme systém pro důkladné vyčištění koberců kotoučovým strojem  Wirbel 2200 W, který má váhu ze závažím 50 kg a tato váha je přenášena na průměr kotouče 43 cm.

strojové čištění koberců Brno Královo Pole cenaNa kotouči používáme modrobílý, nylonový, vysoký šampónovací kartáč, jehož štětiny disponují dostatečnou výškou 12 cm pro důkladné dezinfekční, hloubkové čištění koberců a metodická prací sila vykartáčuje a vyčeše nečistoty z koberce. Prací šampónovací kartáč, umí proniknout jemnými nylonovými štětinami do struktury základu koberce, vypere a renovuje celou délku vláken koberce.

Hnanou pěnu vytlačí štětiny kartáče jednokotoučáku na povrch čištěného koberce. Pěna čistícího roztoku na sebe naváže všechny alergeny, spory, mikroorganismy a nečistoty, které jsou propadené a fixované v základu koberce. Vykartáčovanou špínu vysajeme kobercovou štěrbinou průmyslového třímotorového profesionálního vysavače Nevada 640 Soteco. Touto metodou dosahuje strojní čištění koberců velmi kvalitních výsledků při čištění koberců a dokážeme odstranit i ty nečistoty, které jsou usazeny hluboko v koberci. Máme již za sebou mnoho zkušeností s čištěním koberců a nikdy jsme žádnou jinou metodou čištění nedosahovali takových výsledků jako se zmíněnou strojovou metodou pomocí kotoučového stroje.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *