jak odstranit plíseň

Plísně ve starším domě

Po svatbě jsme s manželkou krátkou dobu bydleli u jejích rodičů, ale moc to nefungovalo. Časem jsme si začali lézt na nervy a naše předtím idylické vztahy se zhoršily. Neviděli jsme jiné řešení, než se odstěhovat do vlastního. A protože už situace byla dost kritická, vzali jsme jednu z prvních nabídek. Přestěhovali jsme se do staršího domu, ve kterém nějakou dobu nikdo nebydlel. Proto se tam dlouho netopilo.

bezpečné odstranění plísní

Nastěhovali jsme se na konci zimy. V některých rozích ložnice a kuchyně jsme našli plísně, ale protože jsme místnosti vytápěli a postupně se začalo i venku oteplovat, plísní jsme se zbavili. Jenomže ne na dlouho, na podzim s ochlazením přišly i plísně. Zkoušeli jsme je stříkat savem, ale nepomáhalo to. Savo odstranilo plísně jen na chvíli, ale protože plísně vznikají v souvislosti se zvýšenou vlhkostí, která v domě přetrvávala, za krátko se vytvořily zase jinde.

Vlhkost se tím zvyšovala…

Situace se navíc ještě zhoršovala ve chvílích, kdy jsme prali a sušili prádlo nebo vařili v kuchyni. Vlhkost se tím zvyšovala, vodní páry na stěnách kondenzovaly a vlhkost pronikala do zdí, kde vytvářela příjemné zázemí plísním. Otázka jak odstranit plíseň se stávala stále závažnější.jak odstranit plíseň

Poradili nám, jak správně větrat…

Ven z téhle šlamastiky nám pomohli technici firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Poradili nám, jak správně větrat, aby nedocházelo ke zbytečným tepelným ztrátám a přitom se z místností odvedlo co nejvíce vlhkosti. Odborně odstranili všechnu plíseň z místností. Použili k tomu kvalitní kyselou chemii, na mokro plísně odstraňovali mechanicky a postižená místa pečlivě vydezinfikovali dlouhodobou LSG – D dezinfekcí. Volné plísňové spory z místnosti zlikvidovali vysátím a vydezinfikováním všech ploch.

Aby se ve stěnách nezadržovala vlhkost, nanesli na ně LSG nátěr, který zajistil, že vlhkost do stěn nepronikne a přitom z nich může volně unikat. Plísně už nás od té doby netrápí, jak ostranit plíseň.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *