poradíme jak na plíseň a řasy Praha 1

Jak na plísně? Hlavně ne s prostředky s chlorem!

Dlouhou dobu jsme na plísně v domě používali savo, ale až nedávno jsem se teprve dozvěděla, jak neúčinný tento přípravek je. Když se nám plíseň už poněkolikáté vrátila, obrátili jsme se radši na jak odstranit plíseň Praha 1firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se likvidací plísní zabývá. A mohla by přijít s účinným řešením jak odstranit plíseň.

 

Zaměstnanci firmy nám nejprve vysvětlili, proč savo nezabralo, funguje totiž na bázi chlóru, který proniká do ošetřované zdi a zvyšuje v ní obsah soli. Ta na sebe váže vodu a zvyšuje tím i vlhkost zdiva. To mě rozesmálo, protože vlhkost je přece původcem plísní a když ji savem zvyšuju, tak je jasné, že se mi ji nikdy odstranit nepodaří.

 

 

Dohodli jsme se…

 

Dohodli jsme se na způsobu, jak náš dům plísní zbavit natrvalo. Vyžadovalo to ale také od nás nějakou aktivitu. Jelikož jsme málo větrali, tak jsme tím pomáhali udržovat vlhkost v místnosti. Museli jsme tedy začít pravidelně a intenzivně větrat.

jak na plíseň a řasy Praha 1Nejdůležitější bylo zajistit stěně ochranu, aby do ní vlhkost nepronikala a nezůstávala v ní, ale aby se odvětrala ven. Na to všechno byl A SERVIS naštěstí perfektně zařízený. Nabízí svým klientům LSG nátěr, který ochrání stěnu, uzavře ji tak, aby nemohla pohlcovat vlhkost. Skvělé je, že vlhkost ze zdi může unikat.

Před nanesením nátěru bylo ovšem třeba důkladně plísně odstranit, nesměl v místnosti zůstat žádný zárodek, který by umožnil plísni znovu růst. Pracovníci pracovali velice pečlivě a opatrně, plísně odstraňovali mechanicky na mokro, aby se dále nerozšiřovaly. Tato místa důkladně ošetřili dezinfekcí a pustili se do likvidace volných spor v místnosti. Ty nejprve vysály vysavačem ze stěn, podlahy i zařízení. Nakonec se ještě všechny horizontální povrchy přetřely dezinfekcí. Po takovém zásahu plísně neměly jednoznačně žádnou šanci.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *