Jak odstranit plíseň

Plísně se rády zabydlují pod tapetami

Na kuchyňských tapetách v okolí oken se u mojí babičky pravidelně vytvářely plísně. Proto byla i místnost cítit zatuchlinou. Nelíbilo se mi, že babička musí žít v takovém prostředí, a tak jsem se pustil do pátrání, jak by se plísní dalo zbavit jednou pro vždy, jak odstranit plíseň, efektivně tak, aby se již nevrátila. K řešení tohoto problému jsem si přizval techniky z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o.. Nejprve jsme museli zjistit, odkud se plíseň v kuchyni vzala. Technici mi vysvětlovali, že se plíseň objevuje v důsledku zrání plísňových spor, které se v malém množství přenášejí společně s prachem ve vzduchu. Ideálními podmínkami pro růst plísní je vysoká vlhkost a nedostatečné provětrávání.

jak se zbavit plísní

Takže před tím, než se začne s odstraňováním plísní…

Takže před tím, než se začne s odstraňováním plísní, je nutné najít a odstranit příčiny vlhkosti. V babiččině kuchyni byla vysoká vlhkost způsobena častým vařením. Vodní páry se v místnosti kumulovaly a kvůli špatnému odvětrávání nemohly unikat ven, ale místo toho pronikaly do stěny. Proto mým úkolem bylo přesvědčit babičku, aby dvakrát denně otevřela na pár minut okna dokořán. Technici mezi tím odstranili ze stěn tapety a pod nimi to bylo prostě hrozné. Stěna úplně provlhlá a plíseň monstrózních rozměrů. Technici nastříkali na stěnu kyselou chemii a pustili se do plísně kartáči.

Kdo nám pomůže se zbavit plísní

Celou stěnu velice pečlivě dezinfikovali. Říkali, že je nutné odstranit i plísňové spory z místnosti, proto všechny plochy vysávali průmyslovým vysavačem a podlahu ještě vytřeli dezinfekcí. Když to babička všechno viděla, tak slibovala, že větrat určitě bude, protože tohle už v kuchyni mít nikdy nechce. Aby už stěna vlhkost nepohlcovala, nanesli na ni technici LSG nátěr. Nátěr na stěně vytváří ochranný film, který dovnitř nepropouští žádnou vlhkost. Zatím to tak opravdu funguje. Jsme moc spokojení. Jak odstranit plíseň.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *