Umývanie okien Bratislava

Nano impregnácia okien od firmy Výškové umývanie a čistenie solárnych panelov Bratislava

Pred rokmi, keď sme sa do toho domu sťahovali, pripomínalo jeho okolie skôr prostredie zveľadeného vidieka. Na uliciach bolo viac detí ako áut, všade stromy, tráva a v lete ste vídali okná bytov často dokorán. Vtedy sa štvrť nachádzala v menej zastavanej časti Bratislavy, takže život nadobúdal bezmála idylické rozmery. A tak až na niekoľko chronických neduhov každého veľkého mesta sa tu žilo vcelku spokojne a príjemne. Ktosi múdry ale povedal, že zdanlivý pokoj býva tichou maskou budúceho nepokoja. Nám sa to, bohužiaľ, do bodky splnilo. Najprv prišla veľká a bohatá banka, ktorá si niekoľko sto metrov od nášho domu postavila okázalý, lesklý a studený mrakodrap, trčiaci nad každým a nad všetkým. Umývanie okien Bratislava.

Ako umyť okná po stavbároch

S bankou samozrejme prišli zamestnanci, rozhľahlé parkovisko a ďalšie autá, kam sa človek pozrel. Onedlho sa k bohatej banke pripojili ďalšie lesklé firmy a firmičky. Takže veľmi rýchlo zaplnili tri nové, aj keď podstane menšie vežiaky postavené po jej boku. Pred našim domom sa za tak za pár rokov vynorila pestrá hradba biznisu a úspechu. Takže v okolí nášho domu bolo čoraz viac áut a menej detí. Stromy a trávu nahradili parkovacie miesta s reflexnými stĺpikmi a otváranie okien začalo patriť k rizikovým športovým disciplínam. Iste, človek si vraj zvykne aj na šibenicu, ale ten pocit za veľa nestojí.

Po dlhom čase a ešte dlhšom boji nájomníkov…

Po dlhom čase a ešte dlhšom boji nájomníkov, ale nakoniec medzi obytnými domami. A biznis vežiakmi vyrástlo niečo ako stena, čím sa aspoň čiastočne darilo zachovávať zdanie pomaly strácaného súkromia. Po pravde, žiadna sláva to nebola, no aspoň sa obmedzil nekonečný prúd chodcov a kadejakých zásobovacích dodávok. Napriek obecnej snahe sa ale jeden problém riešiť nedarilo. Prvé náznaky som mal od manželky. Raz sa mi sklesnuto posťažovala, že umývanie okien na tomto dome už nemá a nebude mať konca. Ako vtedy sama s nadsázkou povedala, umyje ich v pondelok a v nedeľu môže začať znova. Veril som jej každé slovo, lebo dôkazy ležali na každom kroku. S výstavbou biznis štvrte sa v bezprostrednom okolí domu, a nielen toho nášho, rapídne zvýšila prašnosť a hlučnosť.

spôsob ako umyť okná

Umývanie okien vo výškach pomocou horolezeckej techniky

Najhoršie to bolo počas suchých, letných dní, kedy stovky ľudí a áut vírili dennodenne neviditeľné mraky prachu a ten sa potom dostal všade. Okná boli na rane vždy ako prvé, takže manželka dobre vedela, o čom hovorí. Pochopiteľne, že trpezlivosť s týmto stavom dochádzala najmä ženám. Podchvíľou sa ku mne doniesli ponosy aj z ďalších domácností. A situácia po čase pripomínala tlakový hrniec. Najhoršie bolo, že vzduch na ulici a okolo domu len tak nevymeníte. Aj takéto – možno trochu naivné – slová poletovali na bytových schôdzach nášho domu, kde ľudia intenzívne, často nervózne až agresívne, hľadali dajaké prijateľné riešenie. Ženy boli zákonite na čele pelotónu a tlačili všetko dopredu. Napokon sa ale jedna možnosť ukázala. Prišla s tým suseda.

 

Sedela vtedy v našej kuchyni a debatovala…

Sedela vtedy v našej kuchyni a debatovala s manželkou. Viete, také tie bežné reči. Náhle tému otočila a začala o našom dome, prachu, hluku, a tiež o oknách. Je vraj možnosť natrieť všetky okná z vonkajšej strany dajakou chémiou. Ktorá potom bráni prachu a nečistotám, aby sa na skle zachytili. Volá sa to nano impregnácia a možno by sa to oplatilo na domovej schôdzi prebrať, hmm? Jasné, že sme to najbližšie otvorili. Dokonca sme mali z webu už aj kontakt na firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., umývanie okien Bratislava. Žena všetkým nájomníkom prečítala dostupné informácie o nano technológii, ktorú firma realizuje. A navrhla, či by sme to ako dom jednoducho neskúsili. Prekvapilo ma, že súhlas s nápadom bol takmer spontánny. Niektoré ženy návrh vítali aj preto, lebo vraj umývať okná na ôsmom, desiatom poschodí, a byť pritom napoly vyklonená do prázdna, nie je sranda.

 Umývanie výškových budov - Práce vo výškach

umývanie okien vo výškach cenaPonechal som bokom trochu tej dramatičnosti, lebo pokiaľ viem, poväčšine okná vo vyšších poschodia umývali chlapi. Ale v tej chvíli to bolo celkom jedno. Vzápätí som si na okamih vzal slovo a manželkine informácie doplnil myšlienkou, že spomínanú firmu A SERVIS oslovím osobne. Pričom vybavím všetky náležitosti spojené s takýmto netradičným ošetrením domu. Na druhý deň ráno som do firmy zavolal. Prekvapila ma príjemná atmosféra a ústretovosť, takže som sa rýchlo dozvedel to podstatné. Na moju otázku, či si môžeme objednať ich služby pre celý bytový dom, odpovedali jednoznačne, že bez akýchoľvek obáv. Nežiadali sme však umývanie okien, takže firma nemusela počítať s návštevou každého bytu. Na otázku, ako takýto proces prebieha, mi bolo povedané, že my si službu objednáme, firma pripraví rozpočet, termín a ostatné detaily.

Nič iné už zabezpečovať nemusíme…

Nič iné už zabezpečovať nemusíme. A SERVIS LIPKA, s.r.o. disponuje všetkou potrebnou technikou pre práce vo výškach. A okrem toho, má odborne vyškolený personál, takže našu objednávku zvládnu tak, ako aj v iných prípadoch. Úprimne povedané, bol som týmto postupom, a hlavne prístupom, milo prekvapený. Zvolali sme teda narýchlo schôdzu nájomníkov, kde boli všetky navrhované kroky jednomyseľne odsúhlasené. A tak ostávalo už len čakať na príchod firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o.. Keďže sme sa s manželkou do akcie dobrovoľne navliekli, boli sme susedmi požiadaní, či nemôžeme veci skoordinovať aj po príchode firmy. Nech je všetko podľa kostolného poriadku. Osobne som s tým problém nemal a vzal teda všetko na seba, veď manželka si starostí s oknami užila viac ako dosť. Umývanie okien Bratislava.

umývanie okien cena bratislava

vyskove prace cenová ponukaĽudia z firmy A SERVIS boli presní, čo ma vždy a všade poteší. Lebo dodržané slovo svedčí o mnohom. A veci bežali tak, ako mi povedali pri prvom kontakte. Všetku potrebnú techniku aj technológiu mali pracovníci so sebou. Takže im trvalo len nevyhnutý čas, kým sa riadne pripravili a mohli začať. Už na prvý pohľad bolo zrejmé, že na práce vo výškach sú všetci zamestnanci vyškolení. A niečo podobné robia pravidelne. Bolo vidno, ako majú prácu a úseky rozdelené, pričom každý z pracovníkov presne vie, čo je jeho úlohou a povinnosťou. Postupne sa prepracovávali poschodiami a oknami. Takže po niekoľkých hodinách mi signalizovali, že sú hotoví. Medzičasom sa ku mne pridali aj dve susedky, ktoré vyzvedali, kde tá ochrana je, lebo ju nevidno. Odpovedal som im podľa informácií ľudí z A SERVISU. Ukáže sa, keď ju budeme najviac potrebovať.

A presne to sa stalo…

umývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domy

Ako bez šmúh umyť okno

A presne to sa stalo. Po niekoľkých týždňoch sa začali domom šíriť dobré správy, že nano impregnácia funguje bezchybne. Okná všetkých bytov sú stále krásne čisté, po prachu a nečistotách niet na skle ani stopy. A umývanie má čas niekoľko ďalších týždňov, možno i viac. Priznávam, že výsledok práce upratovacej firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. ma nesmierne potešil hneď dvakrát. V prvom rade pri myšlienke na moju ženu. Ktorá má dlhý čas od čistenia okien pokoj. A druhý raz v tom, že firma dodržala dané slovo, zanechala po sebe skvelú prácu a dokázala, že profesionalita nie je pre ňu prázdne slovo. Presvedčte sa aj u vás doma. Na stránke a-servislipka.sk, nájdete všetko potrebné. Umývanie okien Bratislava.

 

 

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *