Odstraňování graffiti Praha

Sprejery neuznávám, ale vím, jak proti jejich graffiti bojovat

Kdysi jsem četl článek, který velebil graffiti jako nový druh umění a svérázné umělecké výpovědi pouličních umělců. Nemůžu si pomoct, ale už tenkrát jsem z toho měl pocit, že se jedná o hloupou myšlenku zaobalenou do dobře znějících slov. Autor článku se absolutně vyhýbal tématu morální odpovědnosti, která sprejerům naprosto chybí. Nazýval uměním něco, co ve své podstatě existuje díky narušení a poškození osobního majetku. To by přece nikdy nemělo zapadat do definice umění. Kdyby bylo graffiti vnímáno jako umění, muselo by se z umění nutně stávat něco zvráceného a špatného.

Prevence před graffiti                Stop graffiti

Osobní záležitost

Toto je můj názor – amatérského uměnologa. Už dlouhá léta se nemůžu dívat na to, jak jsou krásné budovy ničeny egocentrismem sprejerů. Osobní záležitostí se to pro mě stalo až ve chvíli, kdy došlo k posprejování mého zahradního domečku – mé oázy klidu.

Antigraffiti ochrana

V první chvíli jsem nemohl uvěřit, že sprejerům stálo za to sprejovat po něčem tak malém a zanedbatelném. Poté jsem ale došel k názoru, že tady asi zbytečně hledám nějakou logiku. Sprejer prostě přijde k první volné ploše, na kterou vyplýtvá velkou část spreje většinou koupeného za peníze rodičů. Nepochybuji o tom, že se z velké časti jedná o nepracující lidi. Pracující člověk snad přece jen lépe zachází se svým volným časem a už zná lépe hodnotu peněz, které by jim bylo líto vyhazovat za takové nesmysly.

Doporučení pro Odstraňování graffiti Praha a okolí

Abych vás jen nenudil věčným moralizováním. Rád bych se s vámi podělil o zkušenost s odstraňováním graffiti. Pomohla mi firma A Servis Lipka, s.r.o., Odstraňování graffiti Praha, kterou vřele doporučuji, jelikož se nejen s velkou opatrností věnovala odstranění graffiti, ale nanesla i antigraffitový nátěr, který se ukázal jako silná zbraň později, když si sprejeři našli opět cestu k mé chatičce.

Odborné odstranění graffiti Prevence přes sprejery

Odstranění graffiti z garážeNejlevnější odstranění graffiti

Profesionální odstranění graffitiOdstraňování graffiti z fasád

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *