vliv plísně na zdraví

Kvůli plísním jsme dělali šílené úpravy v koupelně, a přitom stačilo jen větrat! Zbavení se plísní v Hradci Králové.

vliv plísně na zdravíJsou to asi dva roky, co jsme měli vážné problémy s plísněmi v koupelně. Dalo by se říct, že obvodová stěna koupelny vypadala, jako kdybychom ji celou natřeli plísněmi. Asi si dokážete představit, jak odporně to může vypadat, a hlavně, jak odporně to může zapáchat. jak na plíseň

Abychom plísně zlikvidovali, udělali jsme kompletní renovaci koupelny. Seškrábali jsme omítku, stěny znovu omítli, obložili jsme koupelnu kachličkami a zabudovali jsme novou vanu. Jenomže to nepomohlo. Na podzim to začalo v koupelně zase podobně páchnout a ve spárovací hmotě mezi kachličkami se objevila černá plíseň.

Po dlouhé diskuzi s manželkou jsme nakonec kachličky z obvodové stěny otloukli. Byla to hrozná práce. Především proto, že jsem věděl, kolik práce mi dalo koupelnu vykachlíčkovat. Manželka teď chtěla plísně sledovat a při prvním výskytu je začít stříkat savem. Postupem času se ukázalo, že i to k ničemu nevede, protože plísně se vracely pořád a pořád. Uvědomovali jsme si také jaký je vliv plísně na zdraví.

 

čím na plíseňTo už mě trpělivost přešla…

likvidace plísně
To už mě trpělivost přešla a raději jsem k nám pozval techniky z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., aby to vyřešili. Řekli nám, že největší chybu děláme v tom, že v koupelně vůbec nevětráme a neustále sušíme nějaké prádlo na topení. Zůstává nám v koupelně velké množství páry, které by normálně při otevřeném okně odešlo ven, ale když my to okno neotevřeme, tak pára kondenzuje na stěně, ta vlhne, a proto se tam množí plísně.

Chtělo se mi brečet, udělali jsme tolik oprav a ono stačilo otvírat okno a nesušit na topení prádlo! A SERVIS nám pomohl plísně odstranit a nanesl na stěnu LSG ochranný nátěr. Kdyby totiž pára měla tendence zase na stěně kondenzovat, tak jejímu prosakování do zdi nátěr zabrání. Prozatím nemáme žádné výhrady, bezvadně to funguje.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *