Jsou to asi dva roky, co jsme měli vážné problémy s plísněmi v koupelně. Dalo by se říct, že obvodová stěna koupelny vypadala, jako kdybychom ji celou natřeli plísněmi. Asi si dokážete představit, jak odporně to může vypadat, a hlavně, jak odporně to může zapáchat.
Abychom plísně zlikvidovali, udělali jsme kompletní renovaci koupelny. Seškrábali jsme omítku, stěny znovu omítli, obložili jsme koupelnu kachličkami a zabudovali jsme novou vanu. Jenomže to nepomohlo. Na podzim to začalo v koupelně zase podobně páchnout a ve spárovací hmotě mezi kachličkami se objevila černá plíseň.
Po dlouhé diskuzi s manželkou jsme nakonec kachličky z obvodové stěny otloukli. Byla to hrozná práce. Především proto, že jsem věděl, kolik práce mi dalo koupelnu vykachlíčkovat. Manželka teď chtěla plísně sledovat a při prvním výskytu je začít stříkat savem. Postupem času se ukázalo, že i to k ničemu nevede, protože plísně se vracely pořád a pořád. Uvědomovali jsme si také jaký je vliv plísně na zdraví.
To už mě trpělivost přešla…
To už mě trpělivost přešla a raději jsem k nám pozval techniky z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., aby to vyřešili. Řekli nám, že největší chybu děláme v tom, že v koupelně vůbec nevětráme a neustále sušíme nějaké prádlo na topení. Zůstává nám v koupelně velké množství páry, které by normálně při otevřeném okně odešlo ven, ale když my to okno neotevřeme, tak pára kondenzuje na stěně, ta vlhne, a proto se tam množí plísně.
Chtělo se mi brečet, udělali jsme tolik oprav a ono stačilo otvírat okno a nesušit na topení prádlo! A SERVIS nám pomohl plísně odstranit a nanesl na stěnu LSG ochranný nátěr. Kdyby totiž pára měla tendence zase na stěně kondenzovat, tak jejímu prosakování do zdi nátěr zabrání. Prozatím nemáme žádné výhrady, bezvadně to funguje.