Odstranění Praha, graffiti

Pouliční umělci jsou nenáviděni právem. Čištění fasád, stěn od graffiti a sprejů Praha

Byl to den jako každý jiný. Obyčejný. Ale přesto už začal tak nějak divně. Vítr se podivně zvedal. Ptáci se neustále slétávali pod okny. Lidé na sebe koukali divně po ulici. Hned od rána se mi rovněž nedařilo. Vylil jsem na sebe kafe. Poté jsem se opařil při sprchování. A ještě k tomu mi došlo mléko do kávy. A oblékl jsem si trenky naopak. K sakru co se to jen dne děje?! Pomyslel jsem si. Uklidnil jsem se v duchu, že to určitě bude v pořádku.

Jenže ten tíživý pocit mě jaksi ne a ne opustit. Bylo mi tak prostě… jako bych to ani nebyl já. Jako bych nebyl ve své kůži. Poté jsem odešel do práce. Pracuji v obchodě s hudebninami. Zbožňuji svou práci, ale ten den mě to nebavilo jako obvykle. Kolegové se mě ptali, co to semnou sakra je. že mi jako chybí má obvyklá energie. připadal jsem si jak v nějakým špatným filmu. takto to pokračovalo celé dopoledne. Navíc jsem také neměl štěstí a ten den se mi nepodařilo prodat vůbec, ale vůbec nic.

A to…

A to jsem zvyklý na to, že obvykle prodám hned tři artikly už dopoledne. Nemožné. Něco mi fakt chybělo. Že by to byl nedostatek magnesia či zinku? Možná jen moc piju, pomyslel jsem si. Den pak probíhal vcelku normálně. Nic jsem sice neprodal, ale i takové dny už tu v minulosti. Poté jsem odešel domů. Pořád jsem se cítil ne ve své kůži. Dal jsem si večeři, ale nechutnala mi. Raději jsem si šel lehnout, ale pořád jsem měl ten divný tísnivý pocit.

Nemohl jsem skoro vůbec spát. Měl jsem pocit, že se děje něco hrozivého, jako by to snad byla předtucha. Nebo nevím. bylo mi divně, mrazivě. Ráno jsem normálně stal, už jsem nebyl tak nešikovný. Odešel jsem do práce jako obvykle. A v tu ránu se ukázalo, že má předtucha byla pravda! Nás obchod s hudebninami nám přes noc někdo posprejoval. Vůbec tedy nerozumím tomu, kdo to mohl udělat. Asi někdo, kdo se nudí. S kolegou jsme si zkroušeně sedli a přemýšleli, co uděláme.

Padly…

Padly i návrhy jako že to můžeme zkusit zamalovat sami. Nebo „přesprejovat“ sami. Ale od toho jsme brzy upustili, protože jednak na to nemáme čas. A kterak netušíme nic o graffiti a nemáme na to ani prostředky. Nakonec jsme se však dohodli, že se složíme a situaci nějak vyřešíme. Řešili jsme to i se známými, kteří slíbili, že nám pomůžou. Dali jsme tedy hlavy dohromady a začali se pídit po někom, kdo odstraňuje graffiti.

A měli jsme štěstí! Narazili jsme totiž na společnost Odstranění Praha, graffiti. Ta má na svém webu přehledně vysvětleno, jak práce probíhá. A také kolik si účtují. Neváhali jsme, kontaktovali jsme je a vysvětlili jsme jim situaci. Řekli, že mohou přijet za týden. Graffiti pak bravurně odstranili. Nechali jsme si nanést i antigraffiti nátěr. Jako prevenci, kdyby se zase někomu zachtělo na náš obchod sprejovat. Firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. děkujeme za parádní servis!

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *