ako zatočiť s plesňou

Likvidácia plesní a prevencia s LSG náterom. Odstránenie plesní Trnava

Po rozvode s manželom som sa aj s deťmi presťahovali do nového bytu. Až do zimy sa nám tam bývalo dobre, ale potom sa na stenách začali objavovať vlhké škvrny a následne aj pleseň. Znepokojilo ma to. Mala som strach, aby pleseň neškodila deťom.

Darček k narodeninám v podobe likvidácie plesní

Radila som sa s rodičmi, čo by sa dalo podniknúť. Ale nevymysleli sme nič, čo by fungovalo. Nastriekali sme steny nejakými protiplesňovými postrekmi, ale k ničomu to nebolo. Rodičia o nás mali obavu, a tak mi dohovorili návštevu technikov z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o.Ako zatočiť s plesňou. Ako predčasný darček k narodeninám uhradili konzultáciu aj vykonávanie likvidácie plesne a preventívne opatrenia.

Na vine bola vysoká vlhkosť

Technici prišli na to ako odstrániť pleseň. A že sa plesne tvoria preto, že je v byte vysoká vlhkosť. Nahromadená vlhkosť je spôsobená zlým systémom odvetrávania bytu. Produkujeme s deťmi viac vlhkosti, než je byt schopný zvládnuť a prirodzene odvetrať. Prebytočná vlhkosť kondenzuje na stenách a presakuje dovnútra. Odtiaľ sa vzali mokré fľaky. Takéto prostredie je ideálne pre plesne. Technici našťastie vedeli čo s tým. Takto totiž plesne vznikajú vo väčšine domácností.

Profesionáli si vedeli rady

Najprv sa zo stien mechanicky odstraňovala pleseň. To bol celkom kumšt, pretože jej bolo veľa a bola už prežraná do omietky. Následne sa vykonala dôkladná dezinfekcia, vysávačom sa vysali všetky plesňové zárodky z okolia a dôkladne sa dezinfikovali podlahy a vodorovné povrchy, na ktorých mohli ešte plesňové spóry prilepené.

Pretože na niektorých miestach došlo k poškodeniu omietky, urobili technici novú výmaľbu. Potom už len bolo treba zabezpečiť prevenciu. Tou je LSG náter. Zabráni stene pohlcovať vlhkosť. Technici mi vysvetlili, že či chcem, aby náter fungoval stopercentne, musím sa do prevencie tiež sama zapojiť a pravidelne v byte vetrať. Len tak sa môžem plesní navždy zbaviť.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *