Zbavovanie sa plesni

Zbavte sa plesní v niekoľkých krokoch. Odstránenie plesní Košice

Menili ste staré netesniace okná za nové plastové? Vlhnú vám steny alebo rohy miestnosti? To môžu byť najčastejšie príčiny vzniku plesní. Ako teda postupovať a ako odstrániť pleseň.

Tento jav má u nás vzrastajúcu tendenciu. Existuje niekoľko príčin rastu mikroskopických húb. Plesne by sme nemali v žiadnom prípade podceňovať. Niektoré huby sú jedovaté a produkujú mykotoxíny, ktoré spôsobujú alergie a ďalšie ochorenia. Vedci prišli na to, že najčastejšie sa v domácnostiach vyskytujú plesne Penicilium a Aspergillus, ktorých mnohí zástupcovia produkujú mykotoxíny. Vedci v mnohých vzorkách objavili prítomnosť roztočov, ktorí nepriaznivo ovplyvňujú zdravie človeka.

Na vine je zvýšená vlhkosť

Dôležité je vedieť, ako plesne v domácnostiach vznikajú, a prísť na príčinu ich vzniku. Hlavným dôvodom je zvýšená vlhkosť v domácnosti, ktorá vzniká predovšetkým po výmene nových plastových okien. Staré netesniace drevené okná predsa len mali výhodu. Netesnili, takže umožňovali vlhkosti, ktorá bežne vzniká v domácnosti pri varení, praní, sprchovaní atď., aby sa odparila.

Dokonalé utesnenie domácností novými oknami je dobrá investícia, ale je nutné si uvedomiť, že nadbytočná voda sa zráža v najchladnejších miestach izieb a spôsobuje rast plesní. Ďalšou príčinou môže byť vznik tepelných mostov. Tie vznikajú stykom teplej a chladnej steny, kedy dochádza k zvýšeniu relatívnej vlhkosti a tým aj rastu plesní.

Plesne sa objavujú pozvoľna, najprv ako malé fliačky, ktoré v priaznivých podmienkach rastú, ďalej sa šíri a zaberajú väčšej časti stien, hlavne v okolí okien, za nábytkom, v kútoch. V určitom štádiu ich rastu uvoľňujú spóry do ovzdušia. Preto je veľmi dôležité, aby ste plesne nikdy nezoškrabovali na sucho, pretože spory sa uvoľňujú ešte viac a šíri sa po celej domácnosti.

Najproblematickejším miestom je kúpeľňa

Plesní sa môžete zbaviť s pomocou služieb firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., zbavovanie sa plesni. Technici firmy vám samozrejme ako prvý krok odporučí vetranie. Vetrať je nutné krátko a intenzívne a niekoľkokrát za deň. Ideálne je vetranie prievanom, keď sa v krátkom čase vymení vlhkosť za čerstvý vzduch.

Kúpeľňa je najväčším producentom vlhkosti, ktorá do bytu šíri veľké množstvo par. Predovšetkým v zimnom období je potrebné zabezpečiť, aby sa tieto pary vymenili za suchý vzduch. V kúpeľni preto nenechávajte sušiť mokré osušky a po sprchovaní vždy vyvetrajte.

Dvere medzi miestnosťami nechávajte otvorené, aby sa zabezpečilo prúdenie vzduchu v byte. Nábytok v izbách odsuňte od stien, aby za ním mohol prúdiť vzduch. Dostatočne vykurujte miestnosti, pravidelne odstraňujte prach aj z miest za nábytkom pretože plesne využívajú ako zdroje živín najrôznejších materiálov, napríklad prach, omietky, murivo, parkety.

Múry proti plesniam najlepšie ochráni LSG náter

Plesniveniu stien technici A SERVISU riešia dvoma hlavnými opatreniami, a to je odstraňovanie plesní a nanášanie protiplesňového náteru.

Pleseň odstraňujú s pomocou kyslej chémie. Tá sa nanáša na plesne, aby sa zabezpečilo odstraňovanie plesní na mokro. Vyčistené plochy sa následne dezinfikujú LSG – D dezinfekciou, kvalitným a dlho účinkujúcim prostriedkom. Z miestnosti sa tiež vysajú priemyselným vysávačom voľne rozprestreté spory. Vysajú sa z podlahy, stien a všetkých predmetov. Vodorovné plochy sa navyše ešte ošetrí LSG – D dezinfekciou.

Na stenu, ktorá je takto dôkladne zbavená plesní a nehrozí jej ďalšie kontaminácia z uvoľnených spor, sa nanáša LSG protiplesňový náter. Ten zaisťuje, aby do stien nevnikla vlhkosť. Správna aplikácia tohto náteru a dodržanie pravidiel správneho vetrania a predchádzanie vlhkosti vám zaručí, že sa zbavíte plesnivých stien, neestetického prostredia a predovšetkým tiež nezdravého ovzdušia vo vašom životnom priestore.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *