Odstránenie rias z fasády

Neplytvajte zbytočne svojím časom a nenanášajte na plesne savo, nič nezmôže. Odstránenie plesní Vranov nad Toplou

Máme domček z 80. rokov, kúrime plynom a v rohoch miestností sa nám cez zimu robili mokré fľaky a potom aj pleseň. Boli sme z toho zúfalí. Skúšali sme sa brániť všetkými možnými prostriedkami. Takže sme použili savo a ďalšie podobné prostriedky z drogérie. Potom sme vyskúšali aj také ľudové rady, ako je ocot, vápno alebo napríklad tea tree olej na stenu. Nič nezaberalo, pleseň sa síce na chvíľu stiahla, ale po určitej dobe sme ju tam mali zase. Riešenie ako odstrániť pleseň, sa nám stále vzďaľovalo.

Kondenzačná vlhkosť

Kamarát mi poradil skúsiť to s firmou A SERVIS LIPKA, s.r.o., Odstránenie rias z fasády, ktorá má skúsených pracovníkov. Vo svojej práci sa vyznajú. Dobre poradia a odborne vykonajú aj všetky práce. Pozvali sme si ich domov a náš problém s nimi prebrali. Vysvetlili mi, že máme doma príliš veľa kondenzačnej vlhkosti, ktorá sa nestihne odvetrať a tak prestupuje do stien. Takže náš úloha bola jasná, začať viac vetrať.

Starostlivé odstránenie plesní

Ale chcelo to aj trošku radikálnejšie riešenie. Plesne sa museli odstrániť a na stenu naniesť náter, ktorý steny pred vlhnutím ochráni. Na plesne sa naniesla kyslá chémia, aby sa plesne mohli mechanicky za mokra odstraňovať, tak nehrozilo rozptyľovanie plesňových zárodkov. Plocha očistená od plesní sa dezinfikovala špeciálnou LSG – D dezinfekciou. Steny, podlahy aj všetky predmety a zariadenie v miestnosti sa vysali priemyselným vysávačom a vodorovné plochy sa na záver vytreli dezinfekciou.

Na záver ochranný náter

Keď som videla, čo všetko sa pri odstraňovaní plesní musí urobiť, nechápala som, ako som si mohla myslieť, že by mi k tomu mohlo stačiť len plesne zastriekanie savom. Ako ochrana pred vlhnutím stien sa naniesol priehľadný LSG náter, pôsobí spoľahlivo, žiadnu vlhkosť do steny neprepustí. Plesne sa už u nás nevyskytujú. Teraz, keď vidím v drogérii savo apod. len sa usmejem a som vďačná, že už nič také nepotrebujem.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *