ako odstrániť pleseň

LSG náter ako ochrana steny pred vlhkosťou. Čistenie plesní Bratislava

Na stene v blízkosti okna sa v byte mojej babičky vytvárali čierne škvrny. Nebol som si istý, či ide o pleseň. Ale pretože fľak bol vlhký, bolo vysoko pravdepodobné, že o pleseň naozaj pôjde. Babička sa škvrnám snažila predchádzať a hľadala riešenie ako odstrániť pleseň.

Kondenzačná vlhkosť

Začala pri okne viac kúriť a tiež častejšie vetrať. Postupne sa škvrna začala zmenšovať a takmer mizla. Objavila sa vždy, keď babička odišla na pár dní preč a nechala vypnuté kúrenie. Alebo keď jej prišla na niekoľko dní návšteva a babička pre nich začala vo veľkom vyvárať.

Pozval som k babičke techniky z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., aby sa na problém sami pozreli a povedali nám, o čo ide a čo proti tomu podniknúť. Potvrdili nám, že je to naozaj pleseň, ktorá sa vytvára z dôvodu vysokej kondenzačnej vlhkosti. K ní prispieva ako babičkino vyváranie, tak aj jej dlhšia neprítomnosť a vychladnuté múry.

Protiplesňový náter

Predstavili nám firemnú pýchu – protiplesňový náter LSG. Jeho špeciálne vlastnosti dokážu ochrániť stenu pred plesňou vďaka tomu, že do steny neprepúšťajú vlhkosť. Na druhej strane je umožnené zo steny vlhkosť skrze náter odvádzať. Takže sa v stene vlhkosť nehromadí a stena sa udržiava v suchu. Keďže plesne vyhľadávajú vlhké prostredie, stena ošetrená LSG náterom ich už nezaujíma.

Plesne sa už neobjavili

Poradil som sa s babičkou a náter som jej nechal naniesť. Technici to vykonali, až keď odstránili pleseň zo steny a zlikvidovali aj voľné spory v miestnosti. Náter na stene u babičky sa osvedčil, pleseň sa tejto stene vyhýba. A keďže babička dbá na dostatočné vykurovanie miestnosti a vetranie, už s plesňou nie sú žiadne problémy. A SERVIS sa v tejto problematike vážne výborne vyzná, ich práca a výsledky nás presvedčili.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *