Ako odstrániť plesne zo stien?

Prach v byte slúži ako potrava plesniam, nekŕmte ich. Čistenie plesní Humenné

Prenajímajú byt študentom. Bohužiaľ, bývam v inom meste, takže nemám možnosť byt kontrolovať a musím mojim nájomníkom dôverovať. Akonáhle sa ale po troch rokoch študenti vysťahovávali, prišla som si byt skontrolovať a prevziať. Jeho stav ma ohromil. Vyzeralo to, ako by sa tam od prvého dňa neupratovalo, podlahy, okná, kuchynská linka, záchod, vaňa a umývadlo – všetko to bolo strašne znečistené. Navyše v kuchyni bol cez celú stenu hrozný povlak plesne. Ako odstrániť plesne zo stien?

hrozný povlak plesnes plesňami problém nebol

Pretože som v byte predtým niekoľko rokov bývala…

Pretože som v byte predtým niekoľko rokov bývala, vedela som, že tam s plesňami problém nebol, museli to nejako zapríčiniť oni svojím pobytom v byte. Strhla som im samozrejme určitú časť z kaucie a rozhodla sa, že si pre budúcnosť vezmem dôveryhodnejších nájomníkov, ktorých aspoň raz ročne skontrolujem.

Upratovanie bytu som zvládla sama, ale nevedela som, čo robiť s plesňou, ako odstrániť pleseň. V takom rozsahu som vôbec nebola schopná s ňou čokoľvek urobiť. Preto som sa obrátila na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Ako odstrániť plesne zo stien? Ktorá mi podala pomocnú ruku, a po určitých zásahoch sa jej podarilo pleseň zlikvidovať. Likvidovala pleseň mechanicky za pomoci kief a špeciálnej dezinfekcie.

podarilo pleseň zlikvidovaťLikvidovat pleseň mechanicky

Vysvetlili mi, že…

Vysvetlili mi, že študenti pravdepodobne veľmi nevetrali a nekúrili, aby ušetrili peniaze, takže sa im zvyšovala vlhkosť. Navyše pleseň sa živí mikročasticami, takže prach ich rast len ​​podporoval. Ďalších nájomníkov som len mohla upozorniť na to, čo by mali robiť, ale nemohla som na nich dohliadať. Preto som ešte ako prevenciu nechala na stenu naniesť LSG náter, vďaka nemu stena neprepúšťa dovnútra vlhkosť, ale iba ju prepúšťa von. Ako odstrániť plesne zo stien?

Myslím, že pre trvalé odstránenie plesní urobil A SERVIS čo sa dalo, teraz už bude len záležať, či sa ďalší nájomníci budú snažiť udržiavať v byte nižšiu vlhkosť. LSG náter im s tým pomôže.

naniesť LSG náter

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *