bílá plíseň

Plesne sa rady udomácňujú pod tapetami. Čistenie plesní Lučenec

vytepovať koberce

Na kuchynských tapetách v okolí okien sa u mojej babičky pravidelne vytvárali plesne. Preto bola aj miestnosť cítiť zatuchlinou. Nepáčilo sa mi, že babička musí žiť v takom prostredí, a tak som sa pustil do pátrania, ako by sa plesní dalo zbaviť raz pre vždy, ako odstrániť pleseň, efektívne tak, aby sa už nevrátila. K riešeniu tohto problému som si prizval technikov z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., zbavte sa plesne. Najprv sme museli zistiť, odkiaľ sa pleseň v kuchyni vzala.

 čistota

Technici mi vysvetľovali, že sa pleseň objavuje v dôsledku zrenia plesňových spor, ktoré sa v malom množstve prenášajú spoločne s prachom vo vzduchu. Ideálnymi podmienkami pre rast plesní je vysoká vlhkosť a nedostatočné prevetrávanie. Takže pred tým, než sa začne s odstraňovaním plesní, je nutné nájsť a odstrániť príčiny vlhkosti. V babičkinej kuchyni bola vysoká vlhkosť spôsobená častým varením. Vodnej pary sa v miestnosti kumulovali a kvôli zlému odvetrávaniu nemohli unikať von, ale namiesto toho prenikali do steny. Preto mojou úlohou bolo presvedčiť babičku, aby dvakrát denne otvorila na pár minút okná dokorán.

Zbavte sa plesne

koberce a čalúneníako odstrániť škvrny

Technici medzi tým odstránili zo stien tapety a pod nimi to bolo jednoducho hrozné. Stena úplne prevlhnutá a pleseň monštruóznych rozmerov. Technici nastriekali na stenu kyslú chémiu a pustili sa do plesne kefami. Celú stenu veľmi starostlivo dezinfikovali. Hovorili, že je potrebné odstrániť aj plesňové spóry z miestnosti, preto všetky plochy vysávali priemyselným vysávačom a podlahu ešte vytreli dezinfekciou. Keď to babička všetko videla, tak sľubovala, že vetrať určite bude, pretože toto už v kuchyni mať nikdy nechce. Aby už stena vlhkosť nepohlcovali, naniesli na ňu technici LSG náter. Náter na stene vytvára ochranný film, ktorý dovnútra neprepúšťa žiadnu vlhkosť. Zatiaľ to tak naozaj funguje. Sme veľmi spokojní
.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *