Hĺbkové tepovanie a čistenie

Ako spoznať, že vaša mačka má chrípku a ako ju liečiť

V zime netrpia chrípkou len ľudia, ale aj naši domáci maznáčikovia, vrátane mačiek. Samozrejme najlepšie je nepodceniť prevenciu. Váš maznáčik by mal byť v teple a vyhýbať sa prievanu a chladným miestam. Vonkajšie mačky menia v zime srsť na viditeľne hustejšiu ale tzv. gaučové mačky nie sú vybavené na chladné počasie, a tak sú k chorobám náchylnejšie.

Aj domáci miláčikovia sa môžu nachladit

Proti vážnejšiemu ochorenia – chrípka, nádcha, sa ako prevencia podáva vakcinácia so živými oslabenými alebo inaktivovanými vírusmi. Ale niekedy ani prevencia nepomôže. A ako spoznáte, že vaša mačka nie je úplne v poriadku? Má pomalšie pohyby, je maznavejší a má silný vodičkový výtok z nosa, tiež zvýšená teplota, apatia a nechutenstvo. Rozhodne nič nezanedbávajte a kontaktuje veterinára aspoň po telefóne, ale samozrejme bude najlepšie, keď ho navštívite.

Čo keď mačka dostane chrípku?

Pri domácej liečbe je dôležité uvoľniť dýchacie cesty, zabezpečiť príjem potravy a tekutín a potlačiť sekundárnu infekciu. Krmivo by malo byť chutné, aromatické a skôr kašovité a teplé. Ďalej šetrne odstraňujte pomocou očných kvapiek, Vincentky alebo borovicové vody vytvorené krusty v oblasti očí a nosa. Potom bude vaša mačka opäť ako rybička a bude vám opäť s radosťou behať po byte.

Nemali by ste nič zanedbať

Preto starostlivosť o svojich miláčikov nezanedbávajte. A rovnako tak nezanedbávajte starostlivosť o váš koberec. Tam už ale domáce čistenie neodporúčame. Najlepšie, čo môžete urobiť, je nechať si ho pravidelne čistiť od upratovacej firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., Hĺbkové tepovanie a čistenie Rimavská Sobota, ktorá ponúka to najkvalitnejšie strojové čistenie, ktoré váš koberec určite ocení a bude vám tak slúžiť ešte veľmi dlhú dobu.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *