Plesne, zabrániť ich tvorbe

Keď vyhlásite vojnu plesniam, musíte tiež vedieť, ako na ne! „Odstránenie plesne Trnava“

plesne zo steny zodrat kefou Máte alebo mali ste niekedy v byte na stenách pleseň? A premýšľali ste niekedy nad tým, čo to vlastne je, a ako to, že sa takto objavuje? Uvedomili ste si niekedy, že tie čierne škvrnky sú vlastne len povrchové prejavy plesní? Zvyšné plesne sa dôkladne prerastajú hlboko do steny – tam, kde je teplo a vlhkosť. Pleseň vzniká ako následok kondenzujúcej vody.

Nad týmito faktami Čím odstrániť pleseň premýšľal asi málokto z nás, ale pravdou je, že keby sme ich poznali, tak by sme si pravdepodobne viedli pri súboji s plesňou oveľa lepšie. Je neskutočné, koľko nezmyselných vecí robíme, aby sme sa plesní zbavili. Trebárs to, že sa vôbec nenamáhame zistiť príčinu plesní a rovno sa ich snažíme zlikvidovať nástrekom určitých protiplesňových prostriedkov. Ako by mohli tieto prostriedky zabrať, keď sa výhodné podmienky pre rast plesní nezmenili?

vyhláste vojnu plesniam

Plesne, zabrániť ich tvorbe

Protiplesňové prostriedky vám väčšinou pomôžu odstrániť plesne z napadnutého povrchu, ale len za cenu toho, že sa na čas schovajú hlbšie do steny, odkiaľ sa po čase prepracujú opäť na povrch. Presne toto sa dialo asi pred rokom u nás. Plesne sme nastriekali a mysleli si, že máme vyhrané. Toto presvedčenie nás po pár týždňoch prešlo, keď sa plesne zase ukázali, takže znovu vystala otázka.

Nevedeli sme si rady, čo robiť, manžela našťastie napadlo skúsiť vyhľadať pomoc odborníkov. Popýtali sme firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., plesne, zabrániť ich tvorbe a jej technici už sa o všetko postarali. Poradili nám, aby sme vlhkosť v miestnosti znížili starostlivým a pravidelným vetraním. Oni sami potom plesne zo steny zodrali kefou a všetko dôkladne vydezinfikovali.Preto, aby sa do stien už ďalej nevsakovala vlhkosť, ju natreli LSG protiplesňovým náterom – veľmi efektívnym produktom, ktorý skvele pôsobí, a ním ošetrená stena nevlhne. A takto sme sa definitívne zbavili plesní.

LSG v byte na stenách pleseň

 

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *