plesne, zabrániť ich tvorbe

Plesne je potrebné odstrániť starostlivo, preto je dobré to prenechať firme A SERVIS LIPKA. Čistenia plesní Nitra

Plesne sú nepríjemnou záležitosťou, s ktorou sa nechce stretávať nikto z nás. Ale keď už sa vám na stene objavia, treba s tým niečo robiť. Ideálne čo najrýchlejšie. Pretože nie je rozumné pleseň prehliadať a nechať ju ešte viac rozrásť, pretože k tomu dochádza veľmi ľahko.

Plesniam stačí málo

Plesne sú mikroskopické huby. Rastú všade tam, kde je dostatok vlhkosti. Vo vonkajšom prostredí rastú najčastejšie na rastlinnom odpade a v pôde. Bohužiaľ, darí sa im aj v pomerne veľkom rozpätí teplôt. Najlepšie sa im ale rastie okolo 25 ° C. Preto sa plesniam najviac darí v prírode od jari do jesene a po celý rok v domoch s vlhkými stenami. Na stenách sú živinami pre plesne mikročiastočky organickej hmoty z ovzdušia. Preto je dôležité dostatočne vetrať, aby na stenách nevznikol kondenzát vodných pár.

Vznikajú veľmi ľahko

Plesne však dokážu rásť a rozmnožovať sa aj pri teplotách pod 10 ° C. To si môžeme všimnúť napríklad pri raste plesne na potravinách v chladničke. Takže sa môžu vyskytovať v obytných priestoroch, kde sa príliš nekúri. Preto nie je rozumné nechávať jednu miestnosť nechávať menej vykurovanú ako tie ostatné. Pretože potom je pomerne veľká pravdepodobnosť, že sa v nej pleseň vytvoria. Ak pleseň vaše steny napadne, je potrebné rýchlo konať.

Najlepšia je prevencia

Múdrou voľbou je jej odstránenie nechať na upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., plesne, zabrániť ich tvorbe. Tá realizuje službu odstránenie a likvidáciu plesní, aby ste mali istotu, že pleseň zo steny skutočne zmizne a už sa na stene nevytvorí znova. Plesne majú tendenciu sa stále vracať. Takže bežné prípravky z drogérie ich záhubu nezaručí stopercentne. Preto je najlepšou voľbou LSG náter. Vďaka nemu je stena chránená pred opätovným výskytom plesne. Funguje tak ako prevencia pred vznikom plesní.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *