Čištění koberců Brno

Skvrny a fleky po zavařování odstranili z koberce až profesionálové – Čištění koberců Brno

jak vyčistit koberecMoje maminka je ze staré školy. Skutečnost, že veškerý svůj čas obětuje práci v domácnosti vnímá jako tu největší radost a ženské poslání. Jako dcera její postoj i chápu a proto jsem se nikterak nesnažila s ním bojovat. Přesto se mi často zdá, že to mnohdy přeháněla a přehání… – Čištění koberců Brno

Sama již mám svoji rodinu a každý den se úporně snažím vyvažovat čas potřebný pro domácí práce – s časem – který chci věnovat i sobě. Dnes již naštěstí existuje spoustu kvalitních možností, jak si v mnohém ulehčit a zjednodušit život, v tomto nekonečném domácím kolotoči.

Často se ovšem žena těmto povinnostem musí věnovat i přesto, že ji zkrátka nebaví. To se mi stává především v době letních prázdnin, které trávíme s dětmi u maminky. V tuto dobu propuká v našem rodném domě – kromě všech těch letních radostí – všeobecné a již tradiční zaváření, které je pro mne již od dětských let doslova noční můrou.

Maminka…

čím vyčistit koberecMaminka vždy byla hluboce přesvědčená, že bez zaváření všemožných druhů, velikostí, kombinací a chutí, by naše rodina do jara zcela určitě nepřežila. Proto kromě několika, doslova nepoživatelných surovin, se u nás zaváří prakticky všechno.

Kromě běžné a očekávané klasiky však letos maminka přišla s novinkou. Dle těch nejlepších doporučení svých dlouholetých a podobně nadšených kamarádek – se rozhodla kombinovat višně s ostružinami. Takže jsme již obě, a to druhý den po sobě, v kuchyni doslova kmitaly a zavářely.

V tuto chvíli musím předeslat, že pokud moje paměť sahá, vždy u nás v kuchyni na podlaze ležel koberec. I tatínek toto nepraktické řešení často a poměrně nevybíravým způsobem kritizoval. V dobách mého dospívání mne koberec v kuchyni také rozčiloval, ale maminku jsme nikdy nedokázali přesvědčit. Vždyť přece i její maminka měla v kuchyni koberec… Nepřipouštěla jednoduše žádnou diskuzi, neboť se stejně o koberec celá dlouhá léta stará sama!

Pochopitelně…

znečištěný koberec od domácích mazlíčkůPochopitelně, jednou to přijít muselo… Příčina ani viník v tomto případě nebyl vůbec důležitý. Stůl, kuchyňská linka, dokonce každý sebemenší volný kout byl plný zavařovacích sklenic. Některé již plné, jiné ještě prázdné, další před umytím. K tomu musíme připočítat mne, maminku, občas nezbedně pobíhající děti, dvě kočky, letní parno i notnou dávku stresu!

V jediném zlomku okamžiku se dvě – ještě horké sklenice višňovo-ostružinového kompotu ocitly právě na tolik diskutovaném koberci a rozletěly se na stovky skleněných střípků…

K tomu tmavě bordový a poměrně hustý sirup se nezadržitelně začal vsakovat do nešťastného koberce, přičemž celou kuchyní prostupovala lákavá vůně ostružin a višní – jediným slovem katastrofa!

Chvíli…

přípravky na čištění koberceChvíli jsme obě v šoku hleděly na tu pohromu se zcela neurčitým pocitem, že se nám to všechno jenom zdá. Nejenže bylo všude kolem práce jako na kostele, ale ještě se přihodí tato neskutečná kalvárie. Po chvíli jsem přece jenom procitla ze zlého snu, a začala jsem s odstraňováním nejhorších následků. Maminku však zajímal především koberec, neboť na něho byla za ta dlouhá léta zvyklá – jako na nepostradatelnou součást jejího kuchyňského království. A koberec byl na tom opravdu zle. Velká bordová skvrna zářila do daleka a nevěstila nic příjemného.

První hrubé čištění jasně odhalilo, že běžný a ověřený domácí postup nešťastnému koberci příliš nepomůže. Vyzkoušely jsme všechno možné i nemožné, přivedly k životu i různé staré „babské rady“ a doporučení, bohužel – žádná spása se nekonala. Nakonec mi nezbylo nic jiného, než-li otevřít notebook a začít bez milosti zaměstnávat vyhledávač.

Maminka byla ze všech těch nešťastných událostí natolik „rozhozená,“ že si šla raději lehnout. Měla jsem tedy dostatek času projít všechno, co by mě – ohledně čištění koberců – mohlo zajímat. Ukázalo se, že to byl velice dobrý nápad, neboť ráno jsme již obě věděly, jak budeme postupovat. Proto nyní raději vše pěkně po pořádku…

V oblasti…

strojové čištění kobercůV oblasti profesionálního čištění a údržby koberců existuje dnes firem jako máku, přičemž každá z nich slibuje hotové zázraky. Mezi různými metodami a přístupy, jak koberci vrátit jeho ztracený vzhled, se o místo na slunci přetahují dva čistící systémy – extrakční technologický postup a strojové hloubkové čištění.

Oba tyto čistící postupy shodně tvrdí, že jsou mimořádně úspěšné, velmi kvalitní – dalo by se konstatovat – přímo nejlepší. Sama o sobě však dobře vím, že mám ráda racionální a ověřitelné argumenty, takže jsem se držela svého přesvědčení i v tomto případě. Při vyhledávání úklidových firem a společností, jsem navíc vsadila i na mínění ostatních klientů, na jejich zkušenosti s danou problematikou a jejich spokojeností s konečnými výsledky. Zkrátka, kritérií jsem měla k dispozici dost na to, abych se dokázala v té spleti informací zorientovat.

Nakonec se ukázalo, že úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění koberců Brno, bude tou firmou, která se pyšní největším počtem kladných ohlasů, hodnocení, recenzí a upřímných poděkování. Nejednalo se přitom pouze o soukromé osoby. Jejich kvalitní činnost oceňovalo velké množství firem, společností, institucí a také zdravotnických a sociálních organizací.

Společnost…

dezinfekční čištění kobercůSpolečnost Čištění koberců Brno– A SERVIS LIPKA se údržbě a čištění koberců na profesionální úrovni věnuje již více jak dvě desetiletí. Právě díky velmi vysokým nárokům na kvalitu svých služeb vystoupala až na samotný vrchol, přičemž si tento standart trvale udržuje. Důkazem jsou, nejen velice spokojení klienti, ale i skutečnost, že úspěšně působí v České republice, na Slovensku, v Rakousku a také v Německu.

Kromě zmíněného čištění koberců, nabízí tato společnost svým klientům široké portfolio dalších služeb. Jedná se o mytí a leštění oken, výkladů, či velkých prosklených ploch, dále o ošetřování všech typů podlah, odborné odstraňování graffiti, nebo zdravotně nezávadnou likvidaci plísní.

Společnost A SERVIS LIPKA svým zákazníkům nabízí dokonale prověřenou technologii čištění koberců, která se odborně nazývá hloubkové strojové čištění. Jedná se o moderní, technologicky velice vyspělou čistící metodu. Její základ tvoří efektivní, přitom nesmírně účinný postup, který je plně v režii výkonného kotoučového stroje s mechanickými rotačními kartáči.

Rozhodující…

hloubkové čištění kobercůRozhodující roli celého procesu čištění koberců sehrává soustředěný a neobyčejně efektivní přítlak samotného masivního stroje, a poté následné tlakové vysátí koberce. Hlavní parametry, které tento jedinečný proces dlouhodobě prezentují, jsou především jedinečná účinnost, precizní kvalita, šetrnost a spolehlivost.

Samotná společnost A SERVIS LIPKA dělá všechno pro to, aby každý klient dobře rozeznal a posoudil přednosti hloubkové strojové technologie. Zákazník potom může samozřejmě mnohem lépe a snadněji porovnat tento moderní způsob s ostatními metodami vyčištění a ošetření koberců. V této souvislosti se v první řadě jedná o porovnání s extrakční metodou čištění, která je na úklidovém trhu služeb – přes svou kvalitativní nejednoznačnost – hojně zastoupená a využívaná.

Je vhodné, hned na začátku pravdivě konstatovat, že extrakční čištění odborníci považují za neefektivní, zastaralý a neúčinný způsob ošetřování koberce. Již jeho samotná, dávno přežitá technologie je důkazem, že se na kvalitní vyčištění vůbec nehodí. Na ošetřovaném koberci zanechává nejen špinavé skvrny a fleky, ale velice často po sobě zanechává již na první pohled patrné škody.

Při…

jak se zbavit skvrnPři samotném extrakčním čištění se vlastně koná několik činností najednou. Ve své podstatě se pouze jedná o namočení znečištěného koberce připraveným čistícím prostředkem, aby následně bylo provedeno okamžité odsátí tohoto roztoku z kobercového povrchu. Tento postup skutečně proběhne – obrazně řečeno – velice rychle, a tím pádem značně neúčinně. – Čištění koberců Brno

Přední část čistícího stroje – extraktoru – pomocí hubice rozstřikuje na koberec směs vody a chemického čistidla. Hned v zápětí však extraktor svým pohybem po koberci – svou zadní částí – právě nastříkanou látku zase odsává. Je proto logické, že samotné působení čistící látky na zašpiněný koberec, představuje velice krátký časový úsek. Během kterého nemůže být docíleno kvalitního vyčištění kobercové plochy.

Objektivně vzato – extrakční čištění představuje pouze jakési „dynamické“ namočení koberce připraveným roztokem saponátu s vodou, kdy se veškerá čistící činnost odehrává jen velice zběžně na povrchu koberce. Z toho logicky vyplývá, že tento zastaralý způsob nedokáže vyčistit koberec do hloubky struktury, a již v žádném případě na požadovanou úroveň kvality. Zmiňovat se v této souvislosti o nějakém stupni dezinfekce, či jiných výhodách proto nemá vůbec žádný smysl.

Velice…

kvalitní čištění kobercůVelice často se tak stává, že je klient z výsledku extrakčního čištění značně zklamaný. Vrátit takto „vyčištěnému“ koberci zpět jeho původní vzhled jej následně stojí další peníze a drahocený čas. Bohužel, úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., technologie hloubkového strojového čištění Brno má s podobnými situacemi velké zkušenosti. Neboť nesčetněkrát byla tato firma zákazníky oslovena, aby účinně napravila škody, které jim extrakční čištění způsobilo.

Sečteno, podtrženo – extrakční technologie neošetří kvalitně koberce zejména proto, že jej není schopna vyčistit hloubkově. Celý proces zasáhne vždy pouze jeho nejvrchnější vrstvu, což je pochopitelně žalostně málo. Pro objektivní posouzení daného tématu je třeba otevřeně přiznat, že ani u firmy A SERVIS LIPKA není její hloubková strojová metoda všemohoucí.

Pokud je třeba, například vyčistit koberec, který byl dlouhá léta zanedbávaný, musí i společnost A SERVIS LIPKA takový stav vyhodnotit tzv. pojmem vyčistitelnosti. Laicky řečeno – jedná se o znečištění koberce v takovém rozsahu, že ani moderní a výkonné strojové čištění si s tím – dle přísných firemních nároků na kvalitu – zcela neporadí.

Pochopitelně…

cena čištění kobercůPochopitelně, že tím vůbec netvrdíme, že bychom takový koberec odmítli vyčistit. I takovému koberci vrátíme čistotu a klient jej bude moci ještě dlouho užívat. Přesto z našeho odborného pohledu mu jeho nejvyšší kvalitu, elegantní a hebký vzhled vrátit nedokážeme, neboť byla narušena již samotná struktura této textilie.

Další chybou extrakčního čištění jsou vizuální nedostatky, které mají přímý dopad na kvalitu vyčištěného koberce. Po celkovém vyschnutí se na kobercové ploše objevují nevzhledné až odpudivé skvrny a fleky. Všechny tyto podstatné nedostatky jsou důsledkem nevýkonné a neefektivní technologie, která již vůbec neodpovídá vysokým nárokům moderního čištění a údržby.

Přesto se však stále mnoho zákazníků nechává, a to velice snadno oklamat přísliby tzv. „dobré kvality za příznivé ceny…“ Skutečně, zůstává nepopíratelnou pravdou, že hloubkové strojové čištění nikdy nehrálo s klientem falešnou hru o vysoké kvalitě za lidovou cenu… Strojová metoda vždy využívala špičkových vstupů, takže výsledná cena za odvedenou práci nemůže být podhodnocena.

Společnost…

kde nechat vyčistit koberecSpolečnost A SERVIS LIPKA však svému klientovi nabízí nejen mimořádnou kvalitu, která získává patřičný ohlas i v zahraničí, ale také nejvyšší účinnost a celkovou šetrnost, a to právě díky své technologii  hloubkového strojového čištění. Naprostou samozřejmostí je rovněž slušné profesionální vystupování, a to včetně konečného výsledku, kterým je vždy dokonale vydezinfikovaný koberec.

Technologii, kterou společnost A SERVIS LIPKA denně využívá při své odborné činnosti, můžeme směle označit za progresivní a moderní řešení, za které jednoznačně hovoří dosahované výsledky. Promyšlené propojení odbornosti, zkušenosti a lidských kvalit, následně firmě A SERVIS LIPKA umožňuje, aby každé čištění koberců přinášelo pouze jedinečné výsledky a stabilní velmi vysokou kvalitu. Samozřejmě to vše pro plnou spokojenost svého zákazníka.

Samotné čištění koberce zahajuje výkonný kotoučový stroj s rotačními kartáči a unikátní čistící prostředek. Do nitra koberce se pečlivě, důsledně a systematicky aplikuje jedinečná a účinná chemie. Během tohoto procesu aktivně působí v samotné struktuře čištěného koberce. Což je základní předpoklad k dokonalému výsledku, a tím ke spokojenosti klienta.

A nyní…

firma na čištění kobercůA nyní přichází na řadu výkonný třímotorový vysavač. Přes svůj mimořádný výkon je vůči koberci neobyčejně šetrný. Takže v žádném případě nemůže dojít k jeho poškození. Díky enormní sací síle dokáže spolehlivě odstranit veškeré zbytky pěny, uvolněných nečistot, včetně mnohaleté úporně zašlapané špíny, dále roztoče a alergeny. S přehledem odsaje také přebytečnou vodu i vlhkost.

Tímto způsobem se každý koberec dlouhodobě zbaví zmíněných nečistot, alergenů, roztočů a dalších mikroorganizmů. Propojení kotoučového stroje s účinnou chemií a následné dokonalé odsátí, poté přináší i další výhody. Po vyčištění je koberec a jeho vlas provzdušněn, jeho struktura se napřímí a celá kobercová plocha získává zpět svůj ztracený objem, hebkost a celkový estetický vzhled.

V porovnání s extrakční metodou, má schopnost odsátí vody a vlhkosti obrovskou výhodu. Samotná extrakce zanechává totiž v koberci velké množství vody. I z tohto důvodu potom musí klient čekat, pokud se kobercová plocha postupně a přirozenou cestou nevysuší. To zákazníka pochopitelně stojí drahocený čas, nervy a blokuje mu celý bytový prostor.

Co je…

péče o nový koberecCo je ovšem nejhorší? Extrakční čištění nedokáže všechny vyplavené nečistoty efektivně a účinně odstranit. Po vyschnutí se na koberci začínají objevovat nevzhledné skvrny, mapy a fleky, které začnou pokrývat převážnou část kobercového povrchu. To pochopitelně již pouze zvýrazní, již tak neuspokojivý výsledek. Zklamaný zákazník je tak nechtěně postaven před reálnou skutečnost. Za své peníze v podstatě získal pouze mizernou kvalitu, nevábný povrch a poměrně nepříjemný odér z „čistého“ koberce, ale zároveň nutnost – hledat zcela jiné řešení, aby se zbavil těch odpudivých šedých fleků.

Takže, pokud nyní – opět a znovu – porovnáme hloubkovou strojovou metodu úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců Brno a ošetření koberce extrakcí, tak konečný výsledek nemůže být pro nikoho žádným překvapením. Kromě strojového čištění  skutečně neexistuje technologie, která by navíc dokázala koberec oživit a zrenovovat.

Jak již bylo letmo zmíněno, hloubkové strojové čištění dokáže spolehlivě odstranit veškeré nečistoty ze samotného nitra koberce, i nevzhledné „vychozené uličky,“ narovnat polehlý vlas a esteticky provzdušnit a sjednotit vzhled celé kobercové plochy. Nezbývá než beze zbytku potvrdit sebevědomé vyjádření profesionálních odborníků společnosti A SERVIS LIPKA, že jejich hloubkovou metodou se dá vyčistit vlastně jakýkoliv koberec. A oni si za svými slovy rozvážně stojí, neboť tuto progresivní metodu do detailu ovládají.

Na rovinu…

údržba koberceNa rovinu vám musím sdělit, že všechna slova o strojové hloubkové metodě byla zcela pravdivá a v ničem nás nezklamala. Koberec v maminčině kuchyni odborníci společnosti A SERVIS LIPKA dokonale zbavili veškerých stop po višních a ostružinách. Dnes koberec dokonce vypadá mnohem lépe, než-li kdykoliv předtím. Je krásně svěží, provoněný a hebký. Samotná atmosféra čistoty a hygieny již dlouhé dny vládne celé domácnosti.

Právě tehdy jsem se pevně rozhodla, že i své koberce nechám v nejbližší době vyčistit právě firmou A SERVIS LIPKA! Po zkušenosti, kterou jsem získala při maminčině zavařování, již nejsem ochotná riskovat jiný výsledek. Rozhodně chci pouze nejvyšší špičkovou kvalitu a jedinečný profesionální přístup.

Velice ráda a s čistým svědomím, vám proto mohu prvotřídní služby této úklidové a čistící společnosti doporučit. Což představuje komplexní a výjimečnou kvalitu moderního čištění koberců. Stačí se pouze na firmu A SERVIS LIPKA obrátit s jediným přáním – všechno ostatní již za vás udělají jejich zkušení a usměvaví odborníci.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *