rodinny dom proktik

Praktické riešenie rodinného bývania – rodinný dom PRAKTIK

Krásne moderné bývanie je dnes snom nejedného z nás a keď sa k tomu ešte pripočítajú nízke náklady, ekologické zdravé bývanie a rýchla realizácia, nie je o čom premýšľať! Dámy a páni, dovoľte, aby sme Vám predstavili nízkoenergetický montovaný dom, najobľúbenejší z našej dielne , Praktik …   

Nízkoenergetické rodinné domy sú aj u nás čoraz vyhľadávanejšie a dôvod je veľmi jednoduchý – nízka energetická náročnosť a úsporné bývanie.  Predstavte si, že pri takomto dome sú priemerné mesačné náklady na energie okolo 70 €, čo je v porovnaní s klasickým bývaním, kde sú výdavky okolo 150 – 200 €, výrazne nižšia položka.  Nízkoenergetický dom je schopný zabrániť tepelným stratám cez obvodový plášť ale súčasne má dosah aj na tepelné mosty a straty, ktoré vznikajú napr. pri zimnom vetraní.

Nízkoenergetický, ale zároveň montovaný.  Taký je náš Praktik. Keď sa povie montovaný, predstavte si konštrukčné dielce, ktoré vyrobíme u nás v hale a na stavbe ich už len zmontujeme.  Jadro dielca tvorí špeciálne pevné konštrukčné drevo spolu s potrebnými tepelnými i parozábranovými  izoláciami a vonkajším opláštením sadrokartónových dosiek.

( Z čoho staviame? Tu: https://byvaniesk.sk/nove-byvanie/stena-v-drevostavbe)

Materiály pri stavbe nízkoenergetických rodinných domov

Dôležité  je, že použitím kvalitných, moderných a certifikovaných materiálov dokážeme znížiť náklady na výstavbu, čas realizácie a tým optimalizovať vaše celkové výdavky.  Hrubú stavbu drevodomu dokončíme už do 30 dní, ani sa nenazdáte a môžete sa sťahovať!

Pozrime sa už ale bližšie na samotný Praktik a prečo práve tento domček si u nás získal takú obľubu. Už ako napovedá názov, je predovšetkým praktický a to svojim praktickým dispozičným riešením a dostatkom priestoru, v ktorom môže spokojne nažívať rodina.  V našej ponuke nájdete 4 izbovú (109,27 m2) alebo 5 izbovú verziu (114,44 m2), ale na vaše želanie vieme projekt dokresliť aj podľa vašich predstáv.  Ako vidíme na pôdoryse (obr.2) , zo vstupnej haly môžeme rovno prejsť do priestrannej kuchyne spojenej s obývacou izbou a jedálňou, a odtiaľ sa pobrať rovno na terasu. Uholníkový pôdorys tu umožnil vytvoriť nerušený priestor pre letný oddych.  Ako sa budeme vracať na „prehliadku“ do protiľahlého krídla domu, po ľavej strane máme pracovňu, ktorá je prakticky oddelená od dennej zóny skladom. Odbočíme ale ďalej doprava a z chodby môžeme vstúpiť do izby, kúpeľne alebo do zadnej spálne, ktorá má aj vlastnú „súkromnú“ kúpeľňu.

Tak čo teda hovoríte? Páči sa aj vám? Ak áno, kliknite si hneď teraz na náš web Bývanie Slovensko a príďte sa presvedčiť na vlastné oči https://byvaniesk.sk/zrealizovane-stavby

Obr. 2 Praktik 4 – izbová verzia

rodinny dom praktik nakres

 

 

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *