drevené schody rodinný dom

Výroba drevených schodov na zákazku

Drevené interiérové schody sú zaujímavým kúskom, ktorý sa hodí do každého domu. Vďaka nim dokážeme do domácnosti priniesť kúsok prírody, ktorý vyzerá nielen esteticky, ale aj príťažlivo. Dôležité je však urobiť ich kvalitne a poctivo, inak budú nepodareným kúskom, ktorý vám bude doma skôr prekážať.

Výhodou tohto schodiska je, že nielen dobre vyzerá, ale je aj vzdušné a má ľahkú konštrukciu. V prípade montáže ich dokážete mať skôr, ako by ste si mysleli, čo ocení množstvo ľudí. Čo sa týka ich spracovania a dizajnu, k dispozícii je veľká variabilita, z ktorej si môžete vybrať presne to, čo sa vám páči.

Nezabúdajte však, že aj drevené schody by mali byť v súlade s okolitým prostredím a to najmä s dverami, oknami a podlahou. Druh a odtieň dreva preto vyberajte podľa toho, ako je zladené okolie, inak budú schody pôsobiť viac než rušivo.

Tak ako schody z iného materiálu, aj o tie drevné sa treba starať. Okrem pravidelného čistenia ich treba kontrolovať, či sú všade v poriadku. V prípade poškodenia vás čaká rekonštrukcia, ktorá môže byť nielen povrchová, ale aj rozsiahla. Ak sa chcete väčším opravám vyhnúť, starostlivosť o ne v žiadnom prípade nezanedbajte.

Dnešným trendom v moderných domoch je schodisko, ktoré nemá žiadne zábradlie. Tomuto nápadu sa radšej vyhnite, pretože by ste jeho neprítomnosť mohli neskôr oľutovať. Zábradlie nám slúži nielen ako opora, ale chráni nás aj pred nepríjemný pádom. Okrem toho je aj interiérovým prvkom, ktorý dokáže skrášliť vaše bývanie. Ešte predtým, ako ho však namontujete myslite na to, že jedným zo zásadných pravidiel jeho umiestnenia je jeho výška.

Tá by sa mala pohybovať od 90 do 110 centimetrov tak, aby sa vám zábradlie pohodlne používalo. Ďalším dôležitým kritériom je aj vzdialenosť stĺpikov, od ktorej závisí nielen estetický vzhľad, ale aj bezpečnosť. Pri zachovaní vzdialenosti trinásť centimetrov by nemalo dôjsť k žiadnemu úrazu a to ani v prípade malých detí.

Ak rozmýšľate nad tým, že drevené schody sú pre vás tie pravé, dôležité je aj to, kto vám ich vyrobí a namontuje. Kvalitný materiál je základom spokojnosti každého človeka a preto by mal byť prvoradou záležitosťou. Dôležitá je však aj montáž, ktorá musí byť prevedená vďaka odborníkom. Najlepším riešením je preto objednať si schody na zákazku s celkovým servisom, ktorý výrobca ponúka. V tomto prípade si môžete byť istý, že schody budú nielen pekné, ale aj spoľahlivé.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *