rýchlobežná brána

Rýchlobežné brány? Ideálne vytvorené na kľúč

Niektoré vchody si skrátka vyžadujú viac. Či už je to viac bezpečnosti, viac kontroly tepla, prašnosti alebo iba rýchlosť otvárania, klasické brány nedokážu splniť všetky tieto podmienky. A presne na to boli vyvinuté rýchlobežné brány, ktoré tieto vlastnosti majú.

Rýchlobežné brány slúžia na oddelenie čistého a prašného prostredia. Zabezpečia účinné tepelné hospodárenie a plynulo spriechodnia prechod pracovníkov, materiálov a vozidiel medzi jednotlivými prevádzkami.

Rýchle otváranie i zatvorenie brán

S rýchlosťou otvárania 1,2 až 2,4 m/s a zatvárania 0,6 až 2,4 m/s, sú rýchlobežné brány ideálne pre miesta, kde je vysoká premávka, bezpečnostné previerky, environmentálne kontrolované oblasti alebo súkromné účely na garážovanie auta.

Využívajú sa pre exteriér i interiér, najmä pre:

  • autobazáry,
  • bytové garáže,
  • kancelárske veže,
  • podzemné parkovacie garáže,
  • sklady,
  • súkromné garáže.

Ovládanie teploty a prašnosti

Rýchlobežné brány, ktoré sa otvárajú a zatvárajú rýchlo, minimalizujú stratu energie a znižujú prašnosť. Takéto brány dokážu významne znížiť náklady na energiu zo straty teploty v zime a klimatizácie v lete. Sú očividnou voľbou pre mraziarenské sklady, alebo oblasti, kde je treba kontrolovať teplotu.

Kvalitná výroba rýchlobežných brán

Rýchlobežné brány majú spevnené poleyesterové plachtoviny, pomocou ktorých uzatvoria priechody. Tieto materiály sú typické vlastnosťami ako je vysoká pevnosť, trvanlivosť a odolnosť proti vonkajším vplyvom. Sú taktiež kombinovateľné s priehľadnými PVC materiálmi. Fólie nemajú žiadne pevné časti, ktoré by sa dali pri náraze poškodiť alebo ohnúť a byť tak vyradené z používania.

Rýchlobežné brány poskytujú dynamické navinutie (roll-up) alebo skladanie (fold-up) motorovej jednotky, bez toho, aby použili zložité kĺby alebo pánty. Široké škály snímačov a detektorov, ktoré sa používajú na jednotlivých modelov umožňujú riadiť otváranie a zatváranie prostredníctvom rôznych prístupových práv a potreby použitia.

Sú dodávané spolu s bezpečnostnými fotobunkami a infračervenými rebrami, ktoré chránia pred úrazom a škodami aj pri vysokých rýchlostiach manipulačnej techniky.

Ako si však vybrať správneho výrobcu? Niektorí zvolia podľa ceny, iní zas podľa známostí. No najúčinnejšie je staviť na kvalitu. Firma Baneko ponúka špičkové poradenstvo a zároveň transparentnú cenovú ponuku, zahŕňajúcu všetky položky potrebné pre výrobu, dodanie a montáž rýchlobežnej brány. Aj preto existuje na trhu už od roku 1993.

Energeticky efektívne, rýchle otváranie a zatváranie a kontrola prachu robí z rýchlobežných brán vhodnú voľbu pre množstvo firiem i súkromné nehnuteľnosti.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *