plíseň z kondenzační vlhkosti

Nedostatek větrání může zapříčinit vznik plísní, proti plísňový nátěr s nimi však zatočí

Bydlíme v bytě, který je velmi atypicky řešený. Vlastně to není klasická bytovka, jedná se o vilu postavenou v rádoby funkcionalistickém stylu. Ale je to spíše takový mišmaš, kdoví, jak to majitel zamýšlel. Ale pak se vila přestavěla na tři byty a firmu v přízemí. Každý byt má klasicky svoje vstupní dveře a všechny náležitosti jako u klasického bytu, takže si to nepředstavujte tak, že tam bydlíme několik rodin dohromady na hromádce. Sousedy potkáváme přibližně stejně často, jako když jsme bydleli předtím v činžáku.

Ten dům je úžasně situovaný. Protože má kolem sebe menší pozemek, takovou zahrádku, kde je lavička a s jedněmi sousedy jsme tam pro děti udělali malé pískoviště. Já si vždycky vezmu knížku a jdu tam s kočárkem, zatímco malý si sám vyhraje na pískovišti. To je prostě úžasné, to se vám moc u paneláku nepoštěstí, nebo parky jsou všude samozřejmě, ale myslím ten klid, že máte takový pidi prostor jen pro sebe. Za to jsem moc vděčná.

A dále…

A dále je na domě super to, že zastávka je jen dvě minuty od domu a všude jsem hned rychle pěšky. Proto tu zastávku ani většinou nepoužívám, než bych se tam soukala s kočárem a malým, tak se raději projdu. Dům má samozřejmě i negativa. Hlavním a dost výrazným mínusem jsou prťavá okna. Doteď jsem si myslela, že malá okna jsou problémem jen pro málo světla, které nám proudí do bytu. Protože mám celý den pocit, že je v bytě tma a nejradši bych pořád svítila.

Ale v tom se krotím. Ale nedávno jsem objevila ve dvou rozích dětského pokoje plíseň. A hned jsem si dala jedna a jedna dohromady. Kór v tom dětském pokoji je totiž jen jedno okýnko. A ještě k tomu takové, mírně řečeno, zvláštní. Takže se strašně blbě větrá. No, to jsme věděli, ale že se nám objeví kvůli tomu i plíseň z kondenzační vlhkosti, jsem netušila. A zrovna v dětském pokoji. Tam to zůstat nemůže, aby z toho neměly ještě nějaké potíže, proto jsem to začala okamžitě řešit.

Kamarádka…

Kamarádka mi doporučila firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., který ji zbavil plísní u ní doma. Takže jsem neváhala a hned si s nimi smluvila termín. Když pak přijeli, bylo vidět, že jsou to opravdoví profesionálové. Jejich prvním krokem bylo mechanické odstranění biologických nečistot. Pracovníci A SERVISU říkali, že je to to velmi podstatný krok, který je potřeba udělat opravdu důkladně, aby měly potom další kroky opravdový účinek. Následně se povrch nechal jednoduše vyschnout a poté na něj pracovníci aplikovali dezinfekční přípravek.

Ten se aplikuje ale vždy na suchý povrch a u mě to provedli pracovníci klasickou cestou pomocí štětce. Poté se tato účinná látka nechá celý den působit. V závěrečném kroku přišel na řadu nátěr v podobě průmyslového polymeru LSG, neboli Laget Samuraj. Nanesený nátěr LSG totiž účinně zamezuje vlhkosti, která je, jak je známo, základním spouštěčem tvorby zelených sanitrů a zároveň odstraní vznikající mikrobiální napadení.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *