vlhkost vzduchu a tvorba plísně

Plíseň není radno ignorovat. Nejlepší je její odstranění svěřit profesionálům

Protože…

Protože plísně jsou opravdu problematickou záležitostí, nabízíme její odstraňování v naší firmě A SERVIS LIPKA, s. r. o. . Bohužel k vytvoření plísně stačí mnohem méně, než si většina lidí uvědomuje. Tvorbu plísní způsobují řasy. Řasy patří mezi nejstarší organizmy vůbec a v průběhu evoluce dokázaly mimořádné adaptační schopnosti. Pro život jim stačí voda, oxid uhličitý a některé stopové prvky, kterých je v prachu okolo nás dostatečné množství. A právě kondenzace vzdušné vlhkosti na zateplených budovách vytváří pro řasy obzvlášť příznivé podmínky. Takže nové zateplování domů udržuje v domě více tepla. Povrchová vrstva zateplovacího systému je tenká a nemá dostatečnou tepelnou kapacitu. V noci – zejména na severních či stíněných stranách chladne rychleji než okolní vzduch a dochází ke kondenzaci. Jistou formou řešení je v takových případech použití hydrofobních (voduodpudivých) a egalizačních nátěrů na vnější zateplenou fasádu.

 

Takto…

Takto ošetřené venkovní zdi jsou mnohem hladší a fasáda daleko lépe odvádí zkondenzovanou vodu. Dále k tvorbě plísní tedy přispívá i nedostatečné větrání. Vlhký teplý vzduch v domácnosti se musí pokud možno všechen vyměnit za chladný „suchý“ vzduch obsahující málo vlhkosti. Touto výměnou vzduchu dosáhneme i odvodu škodlivin obsažených v původním vlhkém teplém vzduchu. Před větráním mají v sobě naakumulované teplo zdi a zařizovací předměty v domácnosti. Rychlým větráním se nestačí naakumulované teplo ze zdí a zařizovacích předmětů podstatným způsobem odčerpat. Jednoduše řečeno, když si otevřete dvě okna na tři minuty a myslíte si, že máte vyvětráno, tak tomu tak není. Pro řešení problému, jak se těchto nežádoucích nečistot zbavit a vyřešit vlhkost vzduchu a tvorba plísně, je revoluční nátěr LSG – nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému zaručeně zbaví. LSG funguje na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

 

I velmi…

I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG se nemohou plísně, bakterie, houby ani kvasinky vytvořit. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný, takže se nemusíte bát, že by to nějakým způsobem mohlo ublížit vašim dětem, popřípadě domácím mazlíčkům. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. S naším nátěrem je velice i spokojená naše poslední zákaznice, kde se jí udělala plíseň v jejím bytě. A byl to velký problém, protože si přivydělávala hlídáním dětí a vodila je k sobě domů, takže plíseň musela jít pryč, aby děti nějak neohrozila. Plíseň pro nás nebyl problém odstranit. Naše služby realizujeme po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *