Odstranění graffiti Praha

Graffiti jako barevný smog našich měst

Po rodičích…

Po rodičích jsme zdědili dům, který měl na pozemku ještě jeden menší domek. Vzdáleně může připomínat zahradní domek. Ale vevnitř je zařízený. Kdysi dávno prý plnil funkci ubytování pro personál. Každopádně jsme docela paranoidní, co se týče zlodějů. Ne, že bychom měli doma nějaké zlato, ale znáte to. Člověk se spíš bojí o narušení soukromí než o věci samotné. U nás doma je finančně cenná snad jen elektronika. Ale přesto jsme si zařídili kamerový systém. Spíše abychom se cítili lépe, více v bezpečí než přímo z podezření nějaké hrozby. Každopádně jsme nechtěli do kamer investovat jmění, tak jsme pořídili jen tři. Jednu k bráně, druhou k hlavním dveřím a třetí z boku domu. Co však člověk nechce, že svět je plný na paradoxy. Sice nás zloděj nevykradl, díky bohu, ale domek pro hosty máme dost pokrytý graffiti. Tam totiž žádná kamera umístěná nebyla. A graffiti vandal to jistě musel vědět, že si místo obhlídl předem. No hrozné. Chtěla jsem se vyhnout, aby někdo cizí chodil po domě a místo toho ale chodil po zahradě. Bylo to v noci, protože večer byl dům v pohodě a když jsme ráno vstávali, už byl posprejovaný.

Takže…

Takže nám teď domek, který dosud působil spíše nenápadně, hraje všemi barvami. Sprejer si s tím opravdu vyhrál. A na domek nastříkal širokou paletu barev od stříbrné, přes fialovou až po černou. Věděli jsme, že takovou divočinu nestačí jen přetřít barvou. To by muselo být tak deset vrstev a to by se zas začalo loupat. Proto jsme se obrátili na odborníky – na společnost Odstranění graffiti Praha. Ta se totiž snaží bojovat s obrovským nešvarem graffiti už několik let. Jedná se o jedinou úklidovou firmu v České republice, která zajišťuje komplexní servis na odstranění graffiti. Zásah pracovníků z A SERVISU funguje tak, že se graffiti zeslabí co nejvíce. A poté je potřeba místo po odstraněném spreji ještě přetřít danou fasádní barvou. A SERVIS LIPKA, s. r. o. nám říkal, že zákazníkům doporučují, aby se nesnažili graffiti zamalovat ihned sami bez předchozího odstranění graffiti. Protože pak vždy prostupují původní linie nebo obrysy sprejového nátěru, což nepůsobí hezky.

Odstranění…

Odstranění graffiti je však se zárukou bezproblémovosti pouze v případě aplikace předchozího preventivního nátěru. Proto jsme se rozhodli pro tento krok. Jedná se vlastně o takový ochranný film, který zabrání „vsáknutí“ spreje až do struktury fasády. Graffiti pak lze snadno odstranit, a tedy už vždy se sto procentní účinností. V rámci jejich servisu nabízí tato firma služby odstranění graffiti z nanesené antigraffiti ochranné vrstvy vždy zdarma. Přičemž pak také nanesou novou vrstvu této preventivní ochrany. Antigraffiti nátěr je nanášen v několika vrstvách. Počet vrstev je závislý na struktuře ošetřovaného povrchu. U hladkých ploch se obvykle nanáší tři vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je nutné nanést šest až dvanáct vrstev.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *