Plísně Plzeň, čištění fasád

Chtěli jsme vymalovat dům, ale místo toho stačilo profesionální vyčištění fasády


Posledních…

Posledních pár měsíců jsme přemýšleli, co podnikneme s naší fasádou. Máme řadový domek, tak se jedná vlastně jen o dvě stěny než klasicky o čtyři. Přítel pořád říkal, že jediné, co nám s tou škaredou fasádou pomůže je nová výmalba. Ale předtím by asi bylo potřeba seškrábat tu starou. No, abych to zkrátila, šíleně moc práce a za spoustu peněz. Abyste tomu rozuměli, nám nevadí, jakou barvou je fasáda vymalována. Nemáme žádnou neonovou zářivou barvu nebo třeba výraznou fialovou, ale klasicky smetanovou. Akorát, že teď už tu smetanovou barvu rozhodně vidět není. Fasáda je zašedlá. Ale mě napadlo, že když barva není nikde popraskaná nebo se ani neodlupuje, že je škoda vyhazovat peníze za novou výmalbu. Tak mě napadlo, že co když by ta šedá barva způsobená nánosy veškerých nečistot šla očistit. Tak jsem si sedla k počítači a začala vyhledávat možnosti. A ač jsem tomu ze začátku úplně nevěřila, byla jsem v tom hledání úspěšná. Našla jsem totiž Plísně Plzeň, čištění fasád. A to byla výhra.

Protože…

Protože tato česká, léta zavedená společnost se zabývá právě důkladným profesionálním čištěním fasád včetně oken. Fasády čistí A SERVIS speciální technikou – čisticí pěnou, která se na fasádě udrží dlouho a svou intenzitou zvyšuje čisticí účinek. Z fasády a oken pracovníci odstranily vodní kámen, agresivní městský spad a všechny tvrdé nečistoty, které zamlžují původní barvu fasády. Po odstranění veškerých zmiňovaných nečistot došlo ještě k aplikaci ochranné preventivní vrstvy. Funkce tohoto speciálního nátěru je následující.  Nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout. Při čemž vlhkost ve fasádě bude mít ale možnost volně odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí. 

Výhodou…

Výhodou tohoto nátěru je také to, že výrazně prodlouží životnost a barevnou stálost fasádního nátěru. Životnost tohoto nátěru se pohybuje podle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 12 let. Po dezinfekci a odstranění stávajícího mikrobiálního napadení a renovaci poškozeného povrchu aplikují pracovníci zmíněný nátěr s názvem LSG. Po zaschnutí se na ošetřeném povrchu vytvoří omyvatelná, průhledná a difúzně otevřená ochranná mikrovrstva. Je vhodná pro užití ve vnitřních i vnějších prostorách. Takže touto pro laika složitě znějící technologií máme nyní fasádu jako novou. Tím, jak se očistili veškeré nečistoty, tak původní fasádní barva prokoukla. A opravdu není potřeba dům znovu přemalovávat. Vyčištění bohatě stačilo, a ještě máme fasádu chráněnou proti dalším nánosům i případným plísním několik let do budoucna. Takže jsme na tom nakonec vydělali a přítel uznal, že jsem měla pravdu. A byl rád, že jsme se do nové výmalby nepouštěli. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *