elektromotor VFD

Najčastejšie využívané elektromotory v priemysle

Možnosti využitia elektromotorov v priemysle sú prakticky neobmedzené. To je tiež jeden z dôvodov, prečo je ponuka spoločnosti VYBO Electric tak pestrá. Vybrať si môžete rôzne typy elektromotorov v rámci širokého výkonnostného spektra, ktoré sa hodia do rôznych typov priemyselných prevádzok. Viete, prečo by ste si elektromotor pre svoju prevádzku mali vybrať práve vo VYBO Electric?

Typy elektromotorov v ponuke VYBO Electric

Ponuka elektromotorov od VYBO Electric je mimoriadne široká. Spoločnosť vyrába a distribuuje elektromotory s výkonom od 0,01 kW až po niekoľko tisíc kW. Na výber teda sú elektromotory pre menšie ale aj väčšie priemyselné prevádzky, a tiež ťažký priemysel. 

Všetky elektromotory sú štandardizované podľa noriem ČSN a EN, pričom pri ich výrobe je mimoriadny dôraz kladený na kvalitu použitých materiáloch a dielenské spracovanie. Vďaka tomu sa elektromotory od VYBO Electric vyznačujú nielen maximálnou možnou efektivitou ale aj vysokou spoľahlivosťou. 

Spoločnosť VYBO Electric má vo svojej ponuke rôzne typy priemyselných elektromotorov. Od štandardných elektromotorov s kotvou nakrátko, cez krúžkové elektromotory až po DC motory s výkonom od 5 kW. V ponuke nájdete celú paletu elektromotorov pre nízke aj vysoké napätie. 

Najčastejšou voľbou sú trojfázové asynchrónne elektromotory

Aktuálne najpoužívanejšími elektromotormi v priemysle sú trojfázové asynchrónne elektromotory v klasikom prevedení. Pre náročnejšie podmienky je možné vybrať si asynchrónny trojfázový elektromotor v odolnejšom konštrukčnom prevedení. Najbežnejšie sú v priemysle využívané elektromotory s výkonom do 375 kW. K asynchrónnym motorom si z ponuky VYBO Electric môžete vybrať aj frekvenčný menič, prípadne elektroprevodovku. Väčšina elektromotorov ako aj príslušenstva k elektromotorom je vo VYBO Electric skladom. Na rýchle dodanie sa teda môžete spoľahnúť nielen v prípade samotného elektromotora ale aj príslušenstva a náhradných dielov.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *