vlhkost vzduchu a tvorba plísně

Vyzkoušejte na čištění fasády profesionální služby

Jsem…

Jsem vedoucí jedné prodejny obchodního řetězce s bižuterií a už nějakou dobu se mi vůbec nelíbila naše fasáda. Byla flekatá a špinavá a na jednom místě jsem našla i plíseň. A přece jenom naše šperky nejsou vůbec levné, minimálně ne na to, že se jedná o bižuterii. A tak jsem o to informovala oblastní, protože takto by to prostě být nemělo. Bylo nutné se o to postarat, protože taková věc na fasádě vypadala vážně hrozně. A oblastní souhlasila, že mi na to čištění zajistí peníze a já měla za úkol zařizování. A tak jsem si o tom čištění začala něco víc zjišťovat. A našla jsem hodně zajímavých informací. Hodně tomu napomáhá vlhkost vzduchu a tvorba plísně. Například že dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach.

A většinou…

A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. A samozřejmě jsme to tak nechtěli nechat. Naštěstí jsme na internetu našli i řešení, jak plíseň odstranit. Jedná se o úklidovou firmu. Měli na internetu samé dobré reference, tak jsme si řekli, že nebudeme hledat nikoho dalšího a necháme si fasádu vyčistit od nich. Byla jsem ráda, že nám nabídli termín hnedka do týdne, takže jsme nemuseli trnout hrůzou, že to bude trvat milion let. Pak přijeli k nám a pustil se do práce. Zaměstnanci nejdříve nanesli na plíseň dezinfekční prostředek, a poté na něj nanesli protiplísňový nátěr. Nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout. Přičemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet.

Nátěr…

Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí. Výhodou tohoto nátěru je také to, že výrazně prodlouží životnost a barevnou stálost fasádního nátěru. LSG je aplikovatelný na všechny možné povrchy, například i na dřevo, OSB desky a i keramické obklady a podobné materiály. Také ho jde nanést i ve vnitřních i vnějších prostorách a jedná se nejen o účinný prostředek k odstranění, ale slouží i jako prevence. A proto jsme si jej nechali dát i dovnitř domu, abychom měli jistotu, že i tam budou zdi čištění, bez plísní a dalších nežádoucích nečistot. Tato firma své služby realizuje po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Pro více informací o jejich servisu se podívejte na jejich webové stránky. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *