vlhkost a plísně

I v boji s plísní se dá vyhrát. Stačí mít ty správné prostředky a lidi.

Nedávno…

Nedávno jsme koupili s přítelkyní menší rodinný domek za městem. Domek nebyl novostavba, ale byl po jedné rodině starý přibližně 20 let. Bohužel jsme zjistili, že se na fasádě domu začala dělat vlhkost a plísně, prostě takové ty škaredé šedé fleky až do černa, čehož jsme si díky šedé barvě domu nejprve nevšimli a objevení plísně to není nikdy radostné zjištění. Nebo si alespoň já neumím představit někoho, kdo by z toho dokázal být nadšený. Nastěhovali jsme se a měli jsme zrovna pořádat kolaudačku, pozvat naše přátelé a rodinu, ale po zjištění, že máme plíseň, se nám do toho nechtělo, ale zase se nám to nechtělo rušit, když jsme to slíbili. Ale báli jsme se, že nám dům zhaní, co jsme to koupili. Bylo potřeba rychlé řešení. Něco či někdo kdo nás plísně okamžitě zbaví. Narazil jsem na úklidovou firmu, která měla vážně vynikající reference.

A tak…

A tak jsem se s nimi domluvil. Byli vážně moc milí a ochotní. S paní na centrále jsem domluvil nejzažší termín. Nejenom, že plíseň očistili, a to tak, že se už nevrátila, ale navíc jsem se od nich dozvěděl i řadu věcí o tom, jak vlastně plíseň vzniká. Vlastní boj s plísní většinou není stoprocentní a plíseň se zase znovu objeví, proto je lepší se spolehnout na nátěr, který funguje už opravdu stoprocentně. A cože je to LSG? Jedná se o protiplísňový nátěr od této firmy, který mi pomohl se těch problémů zbavit. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je také prý aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout.

Docílíme…

Docílíme tím ochrany proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub a kvasinek. A plíseň jsme od té doby už skutečně neřešili ani jednou. Výhodou tohoto nátěru je také to, že výrazně prodlouží životnost a barevnou stálost fasádního nátěru. Jeho životnost se běžně pohybuje až 6 let. Takže do té doby máme s plísní vystaráno. A já vám ho všem vřele doporučuji, protože pokud si už s plísní nevíte rady, tak toto si s tím stoprocentně poradí. A to i za přijatelnou cenu, když uvážím, kolik takové služby u úklidových firem normálně stojí. Já s nimi byl spokojený po všech stránkách a tímto jim vřele děkuji. Nakonec jsme tedy mohli udělat plánovanou kolaudaci ještě v termínu a o díky rychlosti a spolehlivosti této firmy. My s přítelkyní jsme s touto firmou moc spokojení a začali jsme využívat i jejich další služby, protože nabízí i třeba čištění koberců, podlah, mytí oken a odstraňování graffiti. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *