snekova elektro-prevodovka

Údržba elektroprevodovky – prevencia proti poškodeniam

Pokiaľ ide o údržbu, tak tá by nemala byť zanedbávana a mala by byť praktizovaná v pravidelných intervaloch. Časté kontrolovanie elektroprevodoviek, či údržba môžu mnohonásobne predlžiť životnosť vašej prevodovky. Taktiež proaktívna údržba zabraňuje výpadkom prevodoviek používaných práve vo vašom zariadení.

Tipy, ktoré pomôžu chrániť vašu elektroprevodovku

Tu je niekoľko jednoduchých údržbových tipov, ktoré pomôžu udržať vašu priemyselnú prevodovku v dobrom prevádzkovom stave.

Netreba zabúdať, že najlepším miestom pre uskladnenie elektro-prevodovky je suché prostredie! Je to základná a jedná z najdôležitejších požiadaviek pre správny chod prevodovky. Skladovanie prevodovky na suchom mieste ma za následok zníženie možností poškodenia nepracovných komponentov. Pravidelné čistenie skladu a prostredia kde sa elektroprevodovka nachádza môže mať za následok zníženie ekologickej stopy. Je dobré kontrolovať aj magnetické zberače nečistôt a filtračné prvky.

Na začiatok, po upravení prostredia v ktorom sa naša elektroprevodovka bude nachádzať, je dobrým krokom v pred kontrola výkonu prevodovky podľa špecifikácií výrobcu.

Skontrolujte, či elektro-prevodovka pracuje podľa špecifikácií výrobcu: Skontrolujte, či sa elektroprevodovka používa podľa tepelných a mechanických parametrov odporúčaných výrobcom. Mnohonásobne sú prevodovky prevádzkované nad rámec odporúčaní výrobcu a sú prevádzkované na vyššom výkone, ako je odporúčané. Toto ovplyvňuje výkon zariadenia a tiež znižuje jeho skladovateľnosť.

Pre pomoc s údržbou alebo pomoc pri výbere elektro prevodoviek je tu Vybo electric!

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *