vlhkost a plísně

I knihy si zaslouží komfort

Už nějakou dobu vedeme v našem milém městě knihovnu. Protože máme knihy rádi a myslíme si, že jsou důležité a měly by být přístupné každému bez rozdílu. V knihách nalezneme vzdělání, vědění, zkrátka mnoho, co nám dosud mohlo chybět. O naši knihovnu se rovněž pečlivě staráme. A tak ji čas od času pořádně uklidíme, umyjeme okna, pokud na to stačíme a tak dále.

když se objeví plísně


Nedávno jsme si však řekli, že…

Nedávno jsme si však řekli, že by to chtělo vyčistit fasádu, přece jen už je hodně špinavá a zašedlá. Vyhradili jsme si na ni tedy nejprve dostatek peněz a pak už jsme přemýšleli, jak to provedeme. Nakonec jsme došli k tomu, že nejlepší bude si najmout někoho profesionálního. Dali jsme se do googlení na téma vlhkost a plísně, až jsme narazili na společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. Na jejich stránkách jsme našli vše hezky vysvětleno o tom, jak služba proběhne. Kontaktovali jsme je přes email nebo můžete vyplnit i formulář.

jak se zbavit plísní


V den zakázky přijeli na místo…

V den zakázky přijeli na místo, které si obhlédli a pak se dali do práce. Fasádu vyčistili na několik etap, které za chvíli podrobněji popíši. Společnost je jedinečná v tom, že fasády čistí speciální technikou, a sice pěnou, která se na fasádě dlouho udrží. Ve výsledku tak zvyšuje čisticí účinek. Podle pracovníků to jde na bílých fasádách dokonce ještě mnohem lépe vidět. Z fasády nám navíc také odstranili vodní kámen a veškeré ulpívající nečistoty, které na ní byly. Teď už ale k samotným etapám čištění.

účinné opatření proti plísním


V první etapě použijí…

V první etapě použijí mechanické a chemické čištění fasády, za pomocí tlakové vody s čisticí chemií Unisan, RID a HDD. Po této fázi už nebylo potřeba dávat novou fasádní výmalbu, ovšem i tu firma nabízí. Ve druhé etapě pracovníci použijí chemický nástřik. Ten musí setrvat po dobu 24 hodin. Pak se přechází k poslední etapě čištění. A tou je další chemické ošetření, tentokrát však se ošetří protiplísňovým nátěrem LSG. Tento nátěr je dokonce technologií 21. století, jeho životnost je dle slov pracovníků stoprocentní za normálních klimatických podmínek šest a více let. Navíc společnost nabízí na čisticí a dezinfekční práce záruku dva roky. Takže kdybyste byli nespokojeni, můžete se jim bez obav ozvat, a oni půjdou svoji práci napravit. To se mi na této společnosti opravdu zalíbilo.

důvody proč se plísněmi zabývat


Pracovníci mi ještě vysvětlili, že…

Pracovníci mi ještě vysvětlili, že nátěr funguje tak, že uzavře fasádu, aby veškerá vlhkost, spady, organické usazeniny a plísně neměly nejmenší šanci se do fasády dostat. Nátěr by měl vydržet skutečně několik let bez problému a dalších až dvanáct let plus minus ještě nějak fungovat. Pracovníci svou práci odvedli naprosto skvěle. Rozhodně nelituji, že jsem tuto společnost za naši knihovnu kontaktovala. Perfektně vyčistili fasádu knihovny a zbavili nás veškerých plísní. Společnosti tímto velmi děkujeme a snad si naši fasádu udržíme co nejdéle čistou.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *