elektromotor P180

Krúžkové elektromotory a ich využitie v priemysle

Krúžkové elektromotory sú špecifickým typom pohonných jednotiek, ktoré sú určené predovšetkým na pohon žeriavov a obdobných dopravných zariadení. Sú prispôsobené tak, aby dlhodobo a bez problémov zvládali prerušovanú prevádzku. Na elektromotory.sk nájdete širokú ponuku rôznych krúžkových elektromotorov vhodných aj do náročných priemyselných podmienok.

Základom krúžkového elektromotora sú rotorové vinutia spojené cez klzné krúžky s vonkajším motorom. Už v základom prevedení tohto typu motora je možné regulovať krútiaci moment. Tieto motory je pritom možné spúšťať s nízkym spínacím prúdom. Zrýchľovaním motora dochádza k znižovaniu odporu.

Krúžkové elektromotory si svoje najväčšie uplatnenie nachádzajú najmä v prevádzkach so žeriavom, prípadne iným dopravným zariadením pre ktoré je typická prerušovaná prevádzka. Krúžkové elektromotory sú na tento účel priamo prispôsobené a preto pre nich prerušovaný chod nepredstavuje nadmernú záťaž ani rýchlejšie opotrebovanie.

Hlavné výhody krúžkových elektromotorov

Okrem základného modelu krúžkového elektromotora si môžete vybrať aj elektromotory, ktorých rotor má viac vinutí. Vďaka tomu je indukované napätie vyššie a prúd nižší. Takto konštruované elektromotory majú výhodu aj v tom, že ich štartovacia sila je v porovnaní s bežnými elektromotormi vyššia. Teda vďaka nízkemu štartovaciemu prúdu a vysokému štartovaciemu krútiacemu momentu sa môžete spoľahnúť na veľmi vysokú účinnosť.

V ponuke VYBO Electric nájdete krúžkové elektromotory s otáčkami 580 ot./min., 700 ot./min., 900 ot./min. a 1 400 ot./min. Krúžkové elektromotory je možné dodatočne vybaviť externým variabilným odporom, vďaka ktorému bude možné ľahko regulovať rýchlosť elektromotora. Samozrejme, bezproblémovo spolupracujú aj s frekvenčnými meničmi. V prípade potreby je možné krúžkové elektromotory vybaviť aj externým chladením.

Veľkú väčšinu krúžkových elektromotorov máme vo VYBO Electric skladom, takže vám vieme zaručiť bezkonkurenčne rýchle dodanie.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *