zašlá podlaha a co s ní

Potraviny, ktoré sa tvária zdravo, ale sú plné cukru

Sú potraviny, pri ktorých si vravíte, že veľké množstvo nevadí, pretože sú predsa z ovocia či zeleniny? Pozrite sa na také, ktoré sú síce z ovocia a zeleniny, ale skrýva sa v nich hromada cukru, teda je konzumovať vo veľkom množstve nie je určite vhodné. Medzi najčastejšie omyly patria džúsy. Aj 100 % džúsy môžu pôsobiť zdravo, ale aj napriek vysokému obsahu ovocia v nich nájdeme veľa cukru. Nahraďte ich muštami, čerstvo vytlačenými šťavami – budú vám chutiť rovnako, ale kalorická hodnota je neporovnateľne nižšia. K tým ďalším patria ovocné jogurty. Oveľa lepšie je kupovať buď ovocné tvarohy alebo kupovať biele jogurty a nakrájať si do nich čerstvé ovocie alebo si ho môžete osladiť medom. Ďalším hriešnikom je tiež kečup. Je to veľmi obľúbené dochucovadlo, ktoré môže vyzerať skvele, pretože je predsa len z paradajok, ale bohužiaľ, nie je. Je v ňom hromada cukru navyše. Ďalšia na čiernej listine sú aj nakladané uhorky. Sladkokyslý nálev v uhorkách a inej sterilizovanej zelenine je doslova kalorickou bombou, preto je lepšie dať radšej prednosť čerstvej zelenine. A k ďalším patria raňajkové cereálie. Nie sú samozrejme cereálie ako cereálie, ale niektorým je lepšie sa naozaj vyhnúť. V niektorých sa totiž skrýva veľké množstvo repného cukru, hoci by sme ho tam nečakali.

Takých potravín je samozrejme viac, preto je vždy lepšie si prečítať obsah zloženia a neveriť mýtu, že je to zdravé, pretože ste to počuli v televízii a alebo vám to povedala kamarátka (aj keď s dobrým úmyslom).

Rovnako tak je lepšie sa nepúšťať do domáceho čistenia kobercov podľa osvedčených rád na internete, ak si tým nechcete pokaziť celé popoludnie. Oveľa lepšie a časovo aj finančne efektívnejšie je prenechať to upratovacej firme A SERVIS LIPKA, strojové čistenie kobercov Bratislava, ktorá dosiahne perfektné výsledky žmurknutím oka.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *