impregnacia podlah

Nezanedbajte voskovanie podlahy

V tomto ďalšom článku by sme sa chceli venovať tomu, ako v našej firme čistíme podlahy. Dlažby čistenie je tiež jednou zo služieb ktoré vykonávame. Čistenie realizujeme pomocou strojovej metódy a používame konkrétne kotúčový stroj, ktorý zaistí detailné a hĺbkové vyčistenie. Postupujeme nasledujúcim spôsobom, podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnou čistiacou chémiou. Hneď ako bol povrch dôkladne vykefovaný, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysoko výkonným vysávačom, na ktorom je napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz namočíme čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je jediným prístrojom, ktorý dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Tento jednokotúčový stroj o váhe 50 kg s prítlakom na kotúč s priemerom cca 45 cm, využívame na čistenie podláh, ako sú dlažby, linolea, marmolea, plávajúce podlahy, betónové podlahy, liate podlahy alebo kameninové podlahy. Po dôkladnom vyčistení podlahy strojovým umývaním je dôležité podlahu ošetriť polymérovým voskom tzv. fluatačný náter. Voskovanie podláh je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých pevných podláh. Polymérový vosk nanášame v dvoch až troch vrstvách, aby vznikol jednoliaty povrch, ktorý zabráni nečistotám, aby sa nedostali hlboko do štruktúry podlahy a nepoškodili ju. Na každý typ povrchu sa hodí iný vosk a naši odborní pracovníci vždy zvolia vyhovujúci vosk na ošetrovanú podlahu.

K voskovaniu podláh používame vysoko kvalitné vosky, ktoré zabezpečia, že Vaša podlaha bude vyzerať dobre ešte dlho po jej ošetrení. Frekvencia voskovania podlahy veľmi záleží na umiestnení a namáhaní podlahy. Na podlahu dávame prevažne vosk, ktorý je pololesklý alebo matný. Zanedbať voskovanie podlahy sa neoplatí. Výhodou vosku – polyméru je, že na podlahách nie sú vidieť tak stopy, má mierny protišmyk a predovšetkým sa vďaka nemu podlaha lepšie udržuje. Ďalšou veľkou výhodou nanesenie polyméru na podlahu je tá, že veľmi výrazne predĺži životnosť vašich podláh. Našou poslednou zákazkou bolo čistenie podláh v domácnosti, kde bola podlaha zašpinená od farieb na sklo. Klienti sa to snažili vyčistiť, ale neuspeli, tak sa rozhodli obrátiť na nás. A my sme sa už o všetko postarali. Naše služby realizujeme po celej Českej republike, ale aj na Slovensku, v Nemecku a v Rakúsku. Ak chcete vedieť viac o našich službách, pozrite sa na naše internetové stránky.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *