Údržba a provoz frekvenčního měniče: na co všechno se připravit?

Ve VYBO Electric vám nabízíme kromě elektromotorů a elektropřevodovek i různé typy frekvenčních měničů. Nejčastější motivací pro využívání frekvenčního měniče je možnost efektivnějšího využívání elektromotoru, jsou velmi častou volbou například při potřebě řízení otáček při asynchronních motorech. Připravili jsme pro vás několik tipů, které se vám sejdou při provozu a údržbě frekvenčního měniče.

Mezi základní požadavky kladené na frekvenční měniče určitě patří nejen spolehlivost, ale i přívětivé a jednoduché ovládání. Abyste byli s frekvenčním měničem maximálně spokojeni, při výběru a následné provozu frekvenčního měniče se vyplatí postupovat s adekvátní péčí. Ve VYBO Electric víme, že to nemusí být vždy jednoduché a přesně proto vám náš tým odborníků pomůže nejen s výběrem toho správného frekvenčního měniče, ale také vám pomůže i během provozu a údržby.

frekvencni menicProvoz frekvenčního měniče vám vrásky na čele určitě nezpůsobí

Hned na úvod se vyplatí zmínit, že moderní frekvenční měniče jsou koncipovány jako bezúdržbové zařízení. Po správné montáži a uvedení do provozu si zpravidla nevyžadují speciální péči. Přesto je však jistě vhodné, alespoň z času na čas, frekvenčnímu měniči věnovat pozornost. Jakým způsobem?

V první řadě platí, že při provozování frekvenčního měniče se vždy řiďte pokyny výrobce. Frekvenční měnič, který využíváte, by měl odpovídat nejen vašim požadavkům, ale i vlastnostem elektromotoru či podmínkám, ve kterých je provozován – například prašné prostředí nebo prostředí s vysokou vlhkostí. Jednou z nejcitlivějších částí frekvenčního měniče je právě chlazení a proto netřeba zapomenout na dostatečnou cirkulaci vzduchu kolem měniče a pravidelnou kontrolu funkčnosti chladiče a ventilátoru.

Co dělat pokud se něco pokazí? Frekvenční měniče jsou již dnes vybaveny velmi propracovanou diagnostikou, díky které rychle zjistíte, v čem spočívá problém. Ke chybám dochází nejčastěji vlivem přetížení, resp. nesprávného používání. Proto se v případě jakýchkoliv dotazů neváhejte obrátit na náš tým.

 

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *