Čištění lité podlahy Olomouc

V kuchyni jsme už stihli odrovnat jednu podlahu

Nevím, jak to dělají v jiných domácnostech, ale u nás to v kuchyni během vaření vždy vypadá jak po výbuchu atomové bomby. A nechci teď házet vinu jen na ostatní členy rodiny, já v tom zcela jistě taky nejsem nevinně. Ale prostě nevím, jak tomu zabránit. Pořád mi něco padá z rukou, tu ukápne něco tady, tu tam. Takže samotné vaření není tak časově náročné, ale ten úklid potom je nekonečný. Bohužel si všímám, že poslední dobou začíná být také částečně zbytečný, protože podlaha už je na některých místech trvale znečištěná. Což nás vedlo k tomu, že takhle žít přece nebudeme, a nechali jsme si udělat podlahu novou, konkrétně se jedná o PVC podlahu. Co mě ale trochu děsilo, tak, že jsem se bála, aby i ta nová podlaha neskončila podobně jako ta původní. Tak jsem sedla k počítači a snažila se na internetu shromáždit nějaké rady, jak podlahu ochránit. Upřímně, většina mi přišla jako úplný nesmysl, já na ty babské rady moc nevěřím. Ale pak jsem nějakou náhodou narazila na Čištění lité podlahy Olomouc.

A…

A potichu jsme si zajásala. Tato firma se totiž specializuje na čištění podlah, ale také na prevenci před trvalým poškozením či znečištěním. Takže jsem neváhala, hned zvedla telefon a domluvili jsme se na termínu zákroku. Aby byla prevence opravdu účinná a vše hezky sedlo, bylo potřeba podlahu nejprve vyčistit. Pracovníci k tomu použili strojové čištění kotoučovým strojem. Ten mi představili jako nejmodernější v této oblasti. Kotoučový stroj dokáže detailně a generálně vyčistit jakýkoliv druh podlahy. Postup A SERVISU pak probíhal v několika krocích. Nejprve pomocí velmi účinné čisticí značkové chemie nejdříve podlahu vyčistili. Jakmile byl povrch důkladně vykartáčován, následovalo odsátí veškerých nečistot, mastnot a vlhkosti vysoce výkonným vysavačem, na kterém je napojena hubice s gumovými lištami.

Poté…

Poté podlahu pracovníci ještě jednou namočili čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku a jednoduše nechali doschnout. Poté mohla přijít na řadu aplikace prevence v podobě nánosu vosku, tomuto procesu pracovníci odborně říkají fluatace podlah. Provádí ji velmi kvalitním německým voskem. Vysvětlili mi, že vosk je vlastně povlak, který úplně zatáhne podlahu a chrání její povrch před poškrábáním, před znečištěním a podobně. Velkou výhodou je, že voskem je chráněna struktura a hlubší vrstvy podlahy. Veškerá špína a další nehody v podobě fleků a skvrn, o které není v naší kuchyni nouze, se odehrávají pouze na povrchu vosku. Proto určitě takto nedojde k poškození těchto pvc podlah. Až se po nějakém čase užívání (byla jsem informována, že se obvykle jedná o horizont jednoho až tří let) poškrábe a ochodí, jednoduše jej pracovníci strhnou a nanesou novou vrstvu.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *