Hradec Králové čištění podlah

Jak voskovat a čistit linoleum

V kuchyni a v jídelně máme velmi staré linoleum. Bylo tam dokonce už tehdy, když jsme se sem před lety nastěhovali. Často bylo přikryté kobercem, ale poslední dobou jsme koberec vyhodili a nechali to jen tak. Mně se to tak teda strašně líbilo, ale manžel na mě pořád tlačil, ať si pořídíme nové linoleum nebo třeba plovoucí podlahu. Že to stávající linoleum si už zažilo dost. A taky je to na něm dost vidět. A přece, že nebudeme žít s tak starým linoleem, že nejsme žádní chudáci a na novou podlahu by se peníze našly. Ale tady o peníze nešlo, mně se prostě to staré linoleum hrozně líbí. Jasně, je poněkud zašlé. Ale že by bylo někde zvlněné, nebo popraskané, tak to vůbec. Mně se na něm líbí ten vzor, což jsou takové geometrické tvary. Nikde jinde jsem takové linoleum neviděla. Tak mi přijde i unikátní. A proto bych se ho nerada vzdávala. Nakonec jsem manžela přesvědčila a ten přišel se skvělým nápadem. Řekl, že když nebudeme investovat do nové podlahy, tak můžeme aspoň investovat do profesionálního čištění. Od kolegy totiž dostal doporučení a kontakt na osvědčenou úklidovou firmu, která podlahy čistí strojově.

Z…

Z toho jsem byla nadšená, protože taková možnost mě upřímně ani nenapadla. Dosud jsme situaci vnímali dost černobíle – buď podlaha půjde pryč nebo se koupí nová. Obnovení pomocí strojového čištění je tak skvělá alternativa. Hradec Králové čištění podlah. Tato firma je zavedená, na trhu se pohybuje už více než dvacet let, takže jsme se na ni mohli s klidem spolehnout. Jejich technologie čištění podlah dokáže vyčistit právě i zašlé linoleum. S A SERVISEM jsme si domluvili brzký termín. Když přijeli, zákrok vypadal následovně. Podlahu nejdříve kvalitně vydrhnou pomocí velmi účinné čisticí chemie. Jakmile je povrch důkladně vykartáčován, následuje odsátí veškerých nečistot, mastnot a vlhkosti vysoce výkonným vysavačem, na kterém je napojena hubice s gumovými lištami. Poté podlahu ještě jednou namočí čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku a nechají doschnout.

Kotoučový…

Kotoučový stroj dokáže detailně a generálně vyčistit jakýkoliv druh podlahy. Vedle linolea to můžou být dlažby, marmolea, plovoucí podlahy, betonové podlahy, lité podlahy nebo kameninové podlahy. Takže je to geniální pomocník na vrácení podlahy do původní podoby. Jednokotoučový stroj A SERVISU váží snad půl metráku a má přítlak na kotouč s průměrem necelého půl metru, to se prostě ručním čištěním nahradit nedá. Závěrečným krokem bylo voskování. Vosk je povlak, tedy průmyslový polymer, který úplně zatáhne podlahu a chrání její povrch před poškrábáním, před znečištěním a podobně. Linoleum je tedy voskem chráněno, jak jeho struktura tak i hlubší vrstvy podlahy. Špína, nehody v podobě fleků a skvrn se odehrávají pouze na povrchu vosku a tyto krizové situace se dají elegantně čistit a řešit, určitě takto nedojde k poškození těchto pvc podlah.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

 

 

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *