Jak čistit fasádu od plísně

Zaženou vaše obavy

Pracuji v dětském zábavním parku a naše fasáda už poslední roky na tom byla opravdu zle. Nejenom že barva už byla dávno vybledlá, ale fasáda byla opravdu špinavá, flekatá a na některých místech byla i plíseň. Což rozhodně není nic pozitivního. Rodiče by se mohli bát k nám své děti vzít, o což jsme logicky nestáli. A tak jsem si o tom začala hledat něco na internetu. A zjistila jsem o tom docela dost informací, o které bych se ráda podělila. Protože skoro na všech zateplených fasádách asi cca po 6 letech se objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. Tento problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle, jemně strukturovaná omítka cca 2,5 mm / milimetru/ a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, nebo západní straně nesvítí, nebo nesvítí tolik sluníčko a tato omítka je stále vlhká.

Tato…

Tato vlhkost se ani nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál, tvárnice, cihly, siporex, a další/, který si umí vlhkost nasát a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A kde se objeví plísně, tam se jich už nikdo nezbaví. V létě trochu zmizí, ustoupí, ale na podzim je máte na fasádě znovu a mnohem více, než loni a tak pořád do kola s patřičným růstem. A čím déle to budete ignorovat, tím to pak bude samozřejmě horší. Takže když uvidíte, že se na jakékoli části vašeho domu tvoří plíseň, je potřeba ji nejen odstranit na daném místě, ale zajistit si i prevenci ideálně v celém domě, protože už víte, že se plíseň na vašem domě může tvořit.

Pro…

Pro řešení problému, jak se těchto nežádoucích nečistot zbavit je tu Čištění fasády Pardubice a jejich revoluční nátěr LSG – nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému zaručeně zbaví. LSG funguje na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. A je to skutečně tou nejlepší zbraní v boji proti plísní. Takže pokud hledáte něco skutečně účinného, tak já vám doporučuji tento nátěr. Ochrání vaši fasádu nejen před plísněmi, ale i před ostatními nečistotami. Je to skvělá věc. Tato firma dále nabízí i čištění koberců a podlah, mytí oken a výloh a odstraňování graffiti. Takže pokud hledáte dobrou úklidovou firmu, tak tady budete spokojeni po všech stránkách. My jsme se na ně určitě neobrátili naposledy.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *