Jak čistit špinavou fasádu

Můžete podnikat i bez plísně, pokud vyzkoušíte nátěr

Když se na fasádě mého kadeřnického salonu objevila plíseň, tak jsem to nějak moc neřešila. Nebyl asi ani čas, a navíc plíseň byla malá a nepatrná, takže jsem si říkala, že to nebudu řešit. Jenže to byla velká chyba. Plíseň se rozrostla během mrknutím oka a já jsem stála před salonem a říkala si, jestli je toto ještě moje milované kadeřnictví. Bohužel bylo.

Ale spíše kadeřnictví hrůzy. Sedla jsem proto ještě ráno před první zákaznicí k internetu a hledala řešení. Postřiky a desinfekce mě vůbec nenapadly, protože vím, že toto nezabírá. Naštěstí jsem našla firmu, která měla mnoho pozitivních reakcí, jak čistit špinavou fasádu od velkých firem i soukromníků. Na jejich webových stránkách jsem si přečetla, jak se s plísní vypořádávají.

A to…

A to vše se mi tak moc líbilo, že jsem tam hned zavolala. Paní na lince mi hnedka domluvila termín. Chápala, že plíseň se salonu musí pryč co nejdříve, aby mi neodlákávala zákazníky a zákaznice. Asi za dva dny jsem měla po problému. Skutečně jsem fasádu měla čistou a možná ještě hezčí než kdy dřív. Na čištění fasády od plísně mají jasný postup. Nejprve jde na řadu mechanické a chemické čištění fasády tlakovou vodou s čistící chemií, která udrží fasádu v dobrém stavu.

Fasáda je dokonce i jednotně barevná a není potřeba obnovovat fasádní výmalbu. Pak je na řadě chemický nástřik, a nakonec se aplikuje protiplísňový nátěr LSG. Nátěr je velice účinný a odolný. Po zaschnutí se na ošetřeném povrchu vytvoří omyvatelná, průhledná a difúzně otevřená ochranná mikrovrstva.

Lze…

Lze ho aplikovat nejen na fasády, ale i dřevo, dřevoštěpkové a dřevotřískové desky, umakart, betony, keramické obklady a další materiály. Na povrchu chráněném nátěrem LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Ošetřené povrchy jsou při tom odolné dešti, vlhkosti, UV záření, většině desinfekčních prostředků a jsou omyvatelné se zvýšenou otěruvzdorností.

Když pracovníci skončili, nebylo vůbec poznat, že se na fasádě někdy nacházela plíseň. Vážně jsem byla trochu i zaskočená. Takovou práci a výsledek jsem ani nečekala. Firma je vážně profíkem. A nabízejí také čištění koberců, podlah nebo mytí oken ve výškách a také odstranění graffiti na fasádě. Řekla bych, že si poradí s jakoukoliv špínou, tak neváhejte. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Related Post

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *